Росіянин у Києві започаткував тренінги для реабілітації бійців АТО
Суспільство

Росіянин у Києві започаткував тренінги для реабілітації бійців АТО

Володимир Пиріг, 7 березня 2015 977 0

Громадянин Росії Роман Торговицький, котрий народився у Москві, але у 17 років переїхав до США, створив команду Wounded Warrior Ukraine, в якій об’єднав фахівців з психологічної реабілітації бійців АТО. Перша серія тренінгів цієї команди стартував у лютому в Києві.

Як розповів Торговицький в інтерв’ю VIDIA, на цих тренінгах бійців вчитимуть розуміти себе і допомагати іншим своїм товаришам, щоби після повернення із зони бойових дій вони могли якомога м’якше заново вбудуватися у мирну реальність, адже, як зауважив ініціатор проекту, після війни гине більше бійців, ніж безпосередньо під час самої війни.

«Життя показує, що іноді більше людей гине під час ротації і після закінчення бойових дій, ніж під час. Я спілкувався із кількома хлопцями, які пройшли Афган та інші війни. Говорять, наприклад, так: під час війни в моєму підрозділі загинуло три людини, а протягом п’яти наступних мирних років — 12 осіб. Теж саме відбувається із ветеранами Іракської та В’єтнамської воєн. Їм складно пристосуватися», – розповів Торговицький.

За його словами, ідея проекту Wounded Warrior Ukraine полягає у тому, аби дати бійцям, які пройшли через шок і травму війни, розуміння того, що із ними відбувається на емоційному рівні, а також навчити їх методикам та техніками того, як допомогти своїм побратимам впоратися із такою ж травмою.

В той же час ініціатор проекту констатував, що бійці важко йдуть на контакт із психологами. Він додав, що їм легше довіритись людям, які пройшли ті самі випробування.

Навчання в рамках проекту триватиме в загальному чотири місяці і складатиметься із чотирьох блоків-тренінгів від двох до п’яти днів кожний. Опісля кожен із учасників матиме у своїх руках інструментарій, як працювати із бойовим шоком та посттравматичним синдромом. До проекту залучено іноземних фахівців, зокрема – з Данії.

Москвич Роман Торговицький відомий тим, що у травні минулого року під час виступу «Віртуозів Москви» в американському Кембриджі вийшов на сцену і зачитав петицію на підтримку України, за що тоді його заарештували. Подібний перфоманс він влаштував нещодавно у Нью-Йорку, не давши зібрати овації черговим російським артистам. Після цих акцій про Романа багато писали журналісти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук