Росіяни вперше повернули Україні 42 ув'язнених з тюрем окупованої Луганщини

Засуджені, яких передали Україні, опинились у місцевих колоніях до 2014 року

Бойовики також повернули кримінальні справи засудженних

Російські бойовики передали Україні в’язнів, які до початку війни на сході відбували покарання в колоніях , які нині перебувають на окупованих територіях Луганщини.

«Щойно в Щасті забрала наших засуджених, яких утримували у в'язницях на непідконтрольній частині Луганської області. Вони самі, через рідних і близьких, або з допомогою правозахисників побажали повернутися для відбування покарання на підконтрольну Україні територію», – написала у Facebook уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Усього, за її словами, надійшло близько 1000 звернень з проханням про переміщення. Також це питання неодноразово обговорювалося на зустрічах Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України в Мінську.

«Цього разу представники окупаційної адміністрації в Луганській області передали нам 42 людей. Також українській стороні були передані їхні кримінальні справи. Ще раз наголошую: ми готові прийняти всіх без винятку громадян України для подальшого відбування покарання на підконтрольній території», – зазначила Денісова.

«Це перший випадок передачі в'язнів з непідконтрольної території Луганської області», – додала вона.

Водночас, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що передача засуджених з окупованого Донецька запланована на четвер, 13 грудня.

Раніше повідомлялось, що не менш ніж 184 засуджених за злочини до 2014 року, які опинились у в’язницях на території окупованих районів Донеччини та Луганщини, просять перевести їх в українські тюрми. Представники російської окупаційної адміністрації Луганської області, зокрема, заявляли про готовність передати 44 засуджених.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук