Російські платіжні системи знайшли спосіб працювати в Україні в обхід санкцій

«Золота корона» проводить грошові перекази в Україну через партнера InterExpress

Російські платіжні системи шукають спосіб працювати в Україні після того, як минулої середи Нацбанк України заборонив їх діяльність на рік через введення санкцій, повідомило російське видання «Вєдомості».

Заборона торкнулася шести систем: Anelik, Blizko (система «Зв’язок-банку»), «Колібрі» (система Сбєрбанку Росії), «Юністріму», «Золотої корони» і «Лідера».

«Золота корона» виконує перекази в Україну через партнера IntelExpress. Отримати відправлений через «Золоту корону» переказ можна в шести банках в Україні, у тому числі і в «Ощадбанку», розповіли в колл-центрі «Золотої корони». За даними НБУ, IntelExpress зареєстрована в Грузії.

Через IntelExpress вже майже рік працює і інша російська система грошових переказів – Contact. Восени 2015 року НБУ відкликав ліцензію у «РСБ 24», який був єдиним зареєстрованим на території України розрахунковим банком Contact. Через вимоги НБУ система не могла зареєструвати новий банк і стала працювати через партнера IntelExpress.

У колл-центрі системи «Колібрі» заявили, що грошові перекази в Україну зараз неможливі, у прес-службі це підтвердили.

Співробітник колл-центру Anelik розповів, що перекази в Україну можливі тільки на карти Visa, «Юністрім» працює за таким же принципом, але тільки з картами Mastercard, в обох випадках можна відправити кошти готівкою, однак зарахування відбувається тільки на карту.

У колл-центрі платіжної системи Blizko повідомили, що перекази можливі через систему «Пошти Росії» – «Форсаж».

«Ми опрацьовуємо різні варіанти відновлення роботи сервісу, але поки про успіхи говорити рано», – зазначив представник платіжної системи «Лідер».

«У Росії залишиться сітка російських систем – українські сюди не прийдуть, а в Україні російські системи будуть працювати через партнерів», –зазначила голова правління НП «Національний платіжний рада» Алма Обаєва. За її словами, партнери в Україні невеликі і їм буде не легко обслуговувати великий вхідний потік з Росії. Крім того, російські системи змушені будуть віддавати до 50% доходу партнерам.

18 жовтня Україна на рік продовжила санкції проти РФ. Санкційний список поповнили 335 фізичних і 167 юридичних осіб.

Найпомітнішим нововведенням стала заборона російських платіжних систем, через які в першому кварталі цього року в Україну було переведено 228 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук