Російський фільм про українську родину позбувся держфінансування

Відомий російський режисер-документаліст Віталій Манський повідомив, що його документальний фільм «Рідні» вилучений зі списку проектів, які мали отримати часткову держпідтримку у вигляді субсидій за рішенням експертної ради з неігрового кіно міністерства культури РФ.

Режисер упевнений, що рішення експертної ради скасував міністр культури Володимир Мединський.

«Публічний захист спеціальних проектів неігрового кіно відбувся у Міністерстві культури РФ 23 травня 2014, - пояснює режисер у своєму Facebook, - Того ж дня, після підписання, протокол голосування експертів був опублікований на сайті Мінкульту. Через добу він був видалений з сайту».

У департаменті кінематографії Мінкульту Манському пояснили це тим, що наказ знаходився на підписі у Мединського. У суботу, 28 червня, протокол був повторно опублікований на сайті Мінкульту, але вже без проекту «Рідні».

Фільм «Рідні» розповідає про сім'ю, розділену подіями на сучасній Україні і в країнах колишнього СРСР. Студія «Вертов. Реальне кіно» розпочала зйомки фільму на початку травня.

Віталій Манський народився 1963 року у Львові. Він - режисер і продюсер майже двох десятків документальних фільмів, які завоювали безліч призів на національних та міжнародних кінофестивалях. Художній керівник студії «Вертов. Реальне кіно». Президент фестивалю «Артдокфест».

Нещодавно вийшов його фільм «Труба», зовні безпристрасне road movie. Режисер зі своєю знімальною групою проїхав вздовж магістрального газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород і далі до основних споживачів сибірського газу - в Центральну і Західну Німеччину. Починаючи з Тюменської області, камера знімала прикмети побуту і звичаїв тих, хто живе «біля труби».

Манський ніколи не приховував свого відношення до подій в Україні та не раз критично висловлювався щодо політики Путіна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук