<

Російський Ярославль готовий забрати зі Львова пам`ятник Терешковій

Головні новини за 30.06Вікторія Іваскевич, 30 червня 2015, 19:38 2545 0

Терешкову хочуть повернути на Батьківщину. Російські чиновники хвилюються, що пам'ятник першій жінці-космонавту у Львові можуть декомунізувати, а відтак і демонтувати. Тож готові забрати його в Ярославль, звідки й походить льотчиця Валентина Терешкова. Свою пропозицію Член ради Федерації Анатолій Лісіцин вже оформив письмово та надіслав листа меру Львова Андрію Садовому.

У Львові пам'ятник першій жінці-космонавту встановили в 1960-х роках на вулиці, названій іменем Валентини Терешкової. Тридцять років по тому вулицю перейменували на Виговського, мовляв, не гоже їй носити ім'я радянських персонажів, ще й до того живих.

«Пам`ятник залишився, оскільки він є анонімний. Там не написано, що це Терешкова. Там навіть не написано, що це за людина, бо це космонавт у скафандрі, де навіть не видно ніяких рис обличчя», – розповів історик Іван Сварник.

У Львові вже й встигли забути, що на вулиці Виговського встановлено пам`ятник Валентині Терешковій. Мешканці мікрорайону частіше впізнають у ньому іншого космонавта – Юрія Гагаріна.

У Росії ж занепокоїлись тим, що пам'ятник Терешковій може знищити у Львові декомунізація. Аби добро не пропало, член ради Федерації Анатолій Лісіцин запропонував перевезти пам'ятник на Батьківщину Терешкової.

Днями відправив офіційне звернення до мера Львова Садового з проханням у разі прийняття рішення про демонтаж пам’ятника, розглянути пропозицію про його перенесення на Ярославську землю. «Мій Фонд зробить усе необхідне, щоб це відбулося. Знаю, що мої земляки мене цілком підтримають», – йдеться у зверненні.

Міський голова ж каже, що наразі у Львові жодних пам`ятників не зноситимуть: «Ми це зробили одні з перших в незалежній Україні. Ті, що на сьогодні є, відповідають часу й історичним реаліям. Я не бачу підстав щось забирати, ліквідовувати».

Сама ж Терешкова у Львові була неодноразово. Її постать активно використовували у пропаганді. Втім, львівських депутатів не так хвилює її комуністичне минуле, як єдиноросійське сьогодення.

«Чи відомо вам, що Валентина Терешкова є членом політради путінської єдіної Расії, що вона була активним учасником анексії Криму. Росіянка, активний політик Кремля і Путіна, яка причетна напряму до анексії Криму, пам`ятник їй стоїть у місті Львові», – зазначив депутат Львівської міськради Любомир Мельничук.

Практика ж з перенесенням пам'ятників не нова. Так свого часу до Польщі зі Львова поїхали Ян ІІІ Собеський та Олександр Фредро. Врятувати пам'ятник НКВДиста Миколи Кузнєцова вирішили мешканці Свердловської області.

А от що робити з Терешковою, поки що будуть думати у Львівській міській раді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук