Рози. Донбас. Dakh Daughters
Культура

Рози. Донбас. Dakh Daughters

Знамените фрік-кабаре знову зібрало аншлаг у Львові

5 листопада 2014 578 0
фото Михайло Голобородько

Столичний гурт Dakh Daughters гучно «вистрілив» кілька років тому з композицією «Рози/Донбас». Сьогодні тільки дуже віддалені від мистецько-інтелектуального середовища люди не впізнають мотив знаменитої композиції фрік-кабаре Dakh Daughters. Шість дівчат, які завжди експериментують з костюмами і гримом, просто зачарували публіку під час концерту у Львові 4 листопада.

Слухач ніколи не знає, на якій ноті завершиться їхня композиція, куди заведе і де залишить. Dakh Daughters – це справжня стихія, мінлива, невловима і надзвичайно природня.

Переповнений театр імені Марії Заньковецької змусив організаторів доставляти додаткові стільці у партері.

Dakh Daughters, як справжні жінки, спізнювалися на побачення і змушували своїх візаві смакувати наближення скорої зустрічі. У буфеті театру розливали заварну каву, пригощали львівськими цукерками і коньяком. Говорили про все на світі, але чекали саме на них – на шістьох дівчат у скажених костюмах і фантасмагоричному гримі, з шаленими зачісками і викличною пластикою рухів.

Дівчата з’явились на сцені без особливих прелюдій і одразу влупили щосили по струнах, клавішах і нервах глядачів. Це не було шоу, під час якого можна розслабитися, це була мандрівка у дивний, але такий зрозумілий і рідний світ. Гуцульські небилиці, французький шансон чи надтужні мотиви донбаських териконів? Та будь ласка. Перфоменс Dakh Daughters був сповнений яскравої еклектики, однак дуже продуманої, дуже чуттєвої, яка не розривала сприйняття від засилля образів і культурних нашарувань, а якимось дивним чином складалася у цілісну і цілком зрозумілу картину.

А ще Dakh Daughters – це сповідь про жінку. Про жінку у всіх її проявах – від міської дівчинки  до столітньої горянки, від язичниці до побожної матрони, від хуліганки до рафінованої аристократки… Світ Dakh Daughters – це світ жінок, який спочатку лякає своєю природністю, а відтак силою, а згодом зачаровує, затягує, заколисує так, що під фінал зустрічі важко піднятися з крісла, поцілувати щоку і сказати «До зустрічі».

Львів вкотре вітав дівчат стоячи. Дівчатам вкотре було важко прощатися з публікою. За своїм стилем Dakh Daughters могли б бути цілком львівськими, або одеськими, або паризькими… та якими завгодно! Ховаючись за гримом і костюмами, перетасовуючи звуки, інструменти і звучання, дівчата з фрік-кабаре Dakh Daughters знайшли унікальний шлях бути справжніми, а справжнє, як відомо, понад кордони, упередження і страхи, завжди притягує.

Якось дівчат із Dakh Daughters запитали, що вони робитимуть, коли матимуть 40 років за плечима і сім’ї з дітьми у домівках, адже тоді їм буде важче скакати на сцені у коротеньких сукенках. Дівчата не розгубились і відповіли, що просто одягатимуть довші сукні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук