Розсекречений документ ЦРУ вказує, що у 50-х роках 80% киян спілкувалися українською

КультураРоман Ганкевич, 26 січня 201744956
Розсекречений документ ЦРУ вказує, що у 50-х роках 80% киян спілкувалися українською
фото Ретро.UA
Доповідь також містить інформацію про відновлення будівель, мостів та інших об'єктів української столиці у післявоєнний період

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) США опублікувало розсекречену доповідь, яка констатує, що у 1950-х роках вісім з десяти жителів української столиці використовував у спілкуванні саме українську мову. Документ викладений в архівах на офіційному сайті ЦРУ, повідомляє «Укрінформ».

«Близько 80% мешканців Києва використовують українську мову у своєму спілкуванні. Решта 20% користуються російською або однією з мов, поширених в СРСР», - йдеться у першому розділі доповіді «Мова й спілкування», датованої 28 вересня 1954 року.

При цьому звертається увага на те, що тема політики в Україні ніколи не обговорюється у розмові з незнайомцями, у тому числі в поїздах чи будь-де в інших місцях. Доповідь також містить інформацію про відновлення будівель, мостів та інших об'єктів української столиці у післявоєнний період.

«Основна частина залізничних станцій Києва була суттєво зруйнована під час Другої світової війни, й досі відбувається їх відновлення», - зазначається в тексті.

Крім того, документ вказує на інші цікаві деталі. Наприклад, що більшість київських магазинів у цей період відкривалися о восьмій ранку, втім деякі – о п'ятій, для робітників, які в цей час виходили на ранню зміну. У доповіді також зазначається, що в центрі Києва три вулиці використовувалися для пішохідного руху: Хрещатик, Володимирська й Червоноармійська. Порушення цього правила могло загрожувати накладенням штрафу.

Серед інших цікавих подробиць повідомлялося, що в 1954 році здійснювалось авіасполучення між Києвом і Ужгородом. Вартість квитка на «жорстких» сидіннях становила 265 рублів. У «м'якому» салоні треба було доплатити 35 рублів та кілька рублів комісійного збору. При цьому квитки можна було придбати у касі на Хрещатику.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук