Саакашвілі критикує арешт екс-прем’єра, нагадуючи про Тимошенко

СвітНаталія Зубрицька, 22 травня 20137180
Іване (Вано) Мерабішвілі

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі різко розкритикував сьогодні арешт генерального секретаря його партії «Єдиний національний рух», колишнього прем’єр-міністра Іване (Вано) Мерабішвілі й застеріг, що через це на країну може чекати міжнародна ізоляція.

Виступаючи на спеціально скликаній прес-конференції, він заявив: «Ви знаєте, що в Україні колишнього прем’єр-міністра арештували за значно серйознішими звинуваченнями, ніж висунені Мерабішвілі. І в якій ситуації опинилася Україна відтоді? Інтеграційний процес України з Європейським союзом заморожений. Уже два роки країна не бачить практично ніякого поступу з Європейським союзом чи НАТО. Вона має проблеми у двосторонніх відносинах практично з усіма провідними європейськими країнами і зі Сполученими Штатами».

 21 травня у Грузії арештували колишнього прем’єр-міністра, генсекретаря опозиційної нині партії «Єдиний національний рух» Іване Мерабішвілі за звинуваченнями за статтями Кримінального кодексу про підкуп виборців, розтрату чи привласнення коштів із використанням службового становища, які завдали значної шкоди, і про зловживання службовими повноваженнями.

 Разом із ним арештували губернатора регіону Кахеті Зураба Чіаберашвілі, який раніше був міністром праці, охорони здоров’я і соціального захисту.

Як заявляють у прокуратурі, наразі Мерабішвілі звинувачують за двома епізодами справи про корупцію: створення фіктивних робочих місць для прихильників «Єдиного національного руху» в рамках державної програми і присвоєння дачі на узбережжі Чорного моря шляхом залякування, примусу і арешту її власника.

Крім того, у прокуратурі заявили, що завершують слідство ще за двома епізодами, які стосувалися загибелі людей, і найближчим часом висунуть Мерабішвілі нові звинувачення.

 Мерабішвілі, за словами його адвокати, ніякої своєї вини не визнає.

 У «Єдиному національному русі» ці арешти назвали «незаконним політичним рішенням». Прем’єр-міністр Бідзіна Іванішвілі відкинув це звинувачення й заявив, що про політичні переслідування не йдеться.

Нова влада Грузії на чолі з прем’єр-міністром Бідзіною Іванішвілі і його коаліцією «Грузинська мрія», які прийшли до влади за результатами виборів минулої осені, затримує і судить урядовців попередньої влади за звинуваченнями в різноманітних зловживаннях. Нинішня опозиція скаржиться на політичні переслідування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук