«Самопоміч» отримає додатково ₴19,5 млн за дотримання гендерної квоти

СуспільствоАК, 12 листопада 20167790

Політична партія “Об’єднання “Самопоміч”  додатково отримає 19 551 615 гривень державного фінансування її статутної діяльності. Відповідне рішення було ухвалено 11 листопада  на засіданні Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Така значна сума додаткового держфінансування на одну партію стала можливою завдяки тому, що «Самопоміч» виявилась єдиною парламентською партією, де жінки-депутати за результатами виборів за партійними списками склали не менше третини фракції. Згідно з законом «Про політичні партії в Україні» сума у розмірі 10% від щорічного фінансування політичних партій ділиться пропорційно між парламентськими партіями, які дотримались гендерної квоти.  Оскільки у «Самопомочі» з 32 обраних за партійним списком депутатів виявилось 11 жінок, ця партія отримала усю суму, передбачену на стимулювання гендерної рівності в українській політиці.

Всі інші парламентські партії порушили гендерний принцип, за якими кількість представників однієї статі не може перевищувати двох третин від усіх обраних за партійним списком депутатів – незалежно від того, чоловіки це чи жінки. Як зазначає НАЗК, з 64 обраних за списком депутатів «Народного фронту» лише 12 жінок, у БПП – 15 жінок з 63 депутатів. В «Опозиційному блоці» і Радикальній партії Олега Ляшка - лише по три депутатки (з 27 і 22 депутатів відповідно), у «Батьківщині» - чотири жінки (з 17).

Раніше НАЗК уже схвалило виділення парламентським партіям 71 млн грн з держбюджету на фінансування статутної діяльності. Загалом у 2016 році з цією метою буде витрачено 391 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук