«Самопоміч» розробила проект закону «Про президента України»

Садовий пообіцяв передати проект закону Порошенку та Зеленському, які вийшли у другий тур президентських виборів

СуспільствоОльга Гринько, 2 квітня 201916250

Парламентська фракція «Об'єднання "Самопоміч"» розробила проект закону «Про президента України», який встановлює правила для особи, що перебуває на посаді президента, і дає дієві запобіжники від зловживань.

«Виносимо в парламент «Закон про Президента», який поставить зрозумілі рамки і не дозволить зловживати владою президенту з будь-яким прізвищем. Про імпічмент там теж є. Читайте тут і давайте свої коментарі», – зазначив Андрій Садовий у відео-зверненні на своїй сторінці у Facebook.

У розробленому законопроекті прописано, що Президент буде здійснювати лише ті повноваження, які визначені для нього Конституцією.
– Президент не зможе неконституційно призначати склад НКРЕКП і інших регуляторів, очільників СБУ в областях тощо.
– Канцелярія Президента буде допоміжним органом і не буде дублювати повноважень уряду.
– Президент не зможе створювати жодних ДУСів чи інших органів управління.
– Прем’єр-міністр за посадою стане секретарем РНБО, щоб не було протистоянь між президентом і прем’єром.
– Президент зможе призначати чи звільняти будь-кого у виконавчій владі лише за поданням або за згодою прем’єр-міністра.
– Президент буде щорічно звітувати перед парламентом за використані ним кошти.

За словами Андрія Садового, українці мають дуже хорошу Конституцію, де прописані повноваження президента України. Проте потребує деталізації.

«Там немає жодної деталізації, як він має звітувати про використання своїх повноважень. А якщо президент зійшов з розуму? У нас немає закону, де прописаний процес імпічменту – спокійно, як це є у всіх нормальних демократіях. Тому ми підготували законопроект, де чітко це все прописано. На моє глибоке переконання, він має бути проголосований парламентом. Ми не обираємо монарха з абсолютним правом керувати і не мати за це ніякої відповідальності», – наголошує лідер «Самопомочі», міський голова Львова Андрій Садовий.

За словами Андрія Садового, він обіцяє передати проект закону Петру Порошенку та Володимиру Зеленському, які братимуть участь у другому турі президентських виборів.

Також Андрій Садовий зазначив, що «Об'єднання "Самопоміч"» йде на парламентські вибори. Зараз триває робота над розробкою першої в українській історії системи формування переліку кандидатів за відкритими списками.

«Наші виборці можуть мати багато претензій до фракції «Самопомочі» в парламенті і з багатьма я солідарний. Але ці хлопці і дівчата не скурвились і робили що могли. У ці дні важливо не пересваритись так, що забудемо, де справжній ворог», – зазначив у своєму зверненні міський голова Львова Андрій Садовий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук