«Самопоміч»: У Верховній Раді зареєстрували альтернативний закон про поліцію

У Верховній раді зареєстрували законопроект про поліцію та поліцейську діяльність (№1692-1). Про це заявила депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», співавтор законопроекту Олена Сотник, повідомляє прес-служба політсили.

За її словами, ухвалення цього законопроекту може стати першим кроком до реформування правоохоронних органів.

«Законопроект пропонує нову конструктивно-обґрунтовану модель національної поліції, де поліція не є каральник народу, а є його помічником», - заявила нардеп.

Також Сотник зазначила, що цей законопроект авторства представників трьох коаліційних фракцій є альтернативним до законопроекту Юрія Луценка «Про національну поліцію».

«Цей законопроект розробляли експерти робочої групи з реформування органів правопорядку Реанімаційного пакету реформ, експерти із секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за участі народних депутатів України та інших експертів. Авторський колектив законопроекту підтверджує його майбутню ефективність та результативність», - зазначила вона.

Також нардеп наголосила, що поданий законопроект пройшов тест на відповідність до європейських стандартів та отримав свою позитивну оцінку від Ради Європи, Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Дорадчої місії Європейського Союзу в Україні, Проекту з підтримки реформ у сфері юстиції в Україні.

«Основним завданням поліції має стати саме надання послуг суспільству з підтримання публічного порядку. Окрім того, законопроект запроваджує конкурсний добір керівників та працівників поліції, як у більшості європейських країн. Передбачається також дієвий та об’єктивний спосіб притягнення поліцейських до дисциплінарної відповідальності та механізм недопущення втручання керівництва у діяльність поліцейського», - пояснює автор ініціативи.

Крім цього, цей законопроект скасовує транспортну міліцію, ветеринарну міліцію та державну службу охорони.

«Цей законопроект є викликом та випробуванням для всіх обраних народних депутатів України, які обіцяли зробити все, щоб в Україні стало легше дихати після Революції Гідності», – наголосила Сотник.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук