САП просить суд забрати у Фірташа Запорізький титано-магнієвий комбінат

ЕкономікаАндрій Стець, 14 грудня 20162840

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) подала до Господарського суду Києва позовну заяву про розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК). Про це повідомив у Facebook керівник САП Назар Холодницький.

Group DF Дмитра Фірташа і Фонд держмайна в листопаді 2013 року створили ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», якому відійшов майновий комплекс однойменного державного підприємства. Частка держави в новій компанії становила 51% за рахунок майнового комплексу ЗТМК. Фірташ в особі Tolexis Trading повинен був інвестувати в підприємство $110 млн і за це отримати 49% акцій.

Гроші Tolexis Trading повинні були піти на модернізацію виробництва протягом 2013 - першого кварталу 2015 року.

Однак Фірташ домігся призначення свого менеджменту на підприємство, рішеннями якого більшість грошей було витрачено на погашення боргів за енергоносії і перед кредиторами, пов'язаними з Group DF. Надалі ці кошти були виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. На модернізацію виробництва, що було головною метою створення підприємства з недержавною часткою, фактично було направлено лише 20 млн грн.

У зв'язку з цим САП хоче домогтися розірвання договору про заснування ТОВ «ЗТМК» і повернення комбінату державі.

Нагадаємо, 14 листопада 2016 року в суд було направлено обвинувальний акт стосовно директора ТОВ «ЗТМК». Йому інкримінують розтрату зазначених інвестицій у сумі 492 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук