СБУ передала львівському музею «Тюрма на Лонцького» схеми в’язниці та документи часів УРСР

Архів Служби безпеки України передав музею «Тюрма на Лонцького» у Львові схеми в’язниці та документи про пенітенціарну систему УРСР.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби, оприлюдненому на сайті Центру досліджень визвольного руху.

У четвер, 12 червня, відбулась робоча зустріч директора Галузевого державного архіву Служби безпеки України Ігоря Кулика із директором Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Русланом Забілим щодо питань відновлення співпраці між установами.

Забілий розповів, що у 2008-2010 роках «Тюрма на Лонцького» активно співпрацювала із архівом СБУ, однак після зміни керівництва держави та служби співпраця уповільнилась, а згодом взагалі припинилась. 

«Водночас розпочались репресії над істориками та архівістами, які вимагали відкриття архівів. Доступ до документів був безпідставно закритий на довгий час. Тому сьогоднішні домовленості про спільну роботу є для нас дуже втішними та перспективними», – наголосив керівник музею.

Працівники архіву також відібрали низку документів про пенітенціарну систему УРСР та передали їх для поповнення науково-допоміжного фонду музею. 

Також у рамках співпраці між установами ГДА СБУ передано для оцифрування музеєм мікрофільми Польської бібліотеки Народової, в яких міститься підбірка наказів УГА та дієвої армії УНР, щоденники Українських січових стрільців. Після оцифрування документи будуть поступово оприлюднюватись в Інформаційно-довідковій залі галузевого державного архіву Служби безпеки України та у відкритому он-лайн доступі в електронному архіві українського визвольного руху.

Також сторони обговорили та погодили видання збірника документів, що знаходяться в ГДА СБУ та стосуються «Тюрми на Лонцького», а також тюремної системи УРСР загалом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук