СБУ розкрила схеми, за якими постачальник вугілля на державні ТЕС фінансує терористів

СБУ розкрила схеми, за якими постачальник вугілля на державні ТЕС фінансує терористів
Фото: radio24.ua

Служба безпеки України звинувачує у фінансуванні тероризму власника ПП «Сприяння» (Костянтинівка Донецької області), Що є постачальником вугілля із зони АТО на електростанції державного ПАТ «Центренерго», йдеться у визначенні Жовтневого районного суду Маріуполя від 11 серпня 2015 року, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

«Фінансування терористичної організації («ДНР») здійснюється «Особою_2» з використанням комплексу суб'єктів підприємницької діяльності, зареєстрованих як в Україні, так і за кордоном, що належать фактично «особі_2», але для прикриття незаконної діяльності оформлених на підставних осіб. У тому числі, ПП «Сприяння», засновником якого є мати «особи_2», – йдеться в судових документах, які цитує «Інтерфакс-Україна».

Як зазначено в Єдиному держреєстрі юридичних осіб, власником ПП «Сприяння» є Тетяна Автономова. Її син, Дмитро Автономов, на сайті терористичної організації «ДНР» згаданий як керівник підприємств «Донбассуголь» і «Востокуглемет».

За даними СБУ, «Сприяння», в обмін на фінансування «ДНР», отримало від терористів дозвіл на видобуток вугілля на непідконтрольних Україні територіях.

««Сприяння», згідно з преференціями від керівництва «ДНР» на території, тимчасово непідконтрольній владі України, в тому числі – території міста Тореза, здійснює видобуток вугільної продукції (без відповідного дозволу держорганів України) і подальше її протиправне переміщення на територію інших регіонів України, де збуває таку продукцію », – зазначено в постанові суду.

За даними СБУ, власник «Сприяння» переводить виручені за вугілля безготівкові кошти на рахунки підконтрольних йому компаній за межами України, зокрема, ТОВ «Торгові системи» (Ростов, РФ, зареєстровано на Євгена Теплова).

«Надалі, переказані з безготівкової форми у готівкову грошові кошти через неконтрольовані Україною ділянки кордону з РФ перевозяться на територію« ДНР », де передаються безпосередньо на «Республіканський банк «ДНР» під виглядом «податків» і «благодійної допомоги», – йдеться в судових матеріалах.

Як зазначено в документі, у підсумку кошти, виручені за вугілля в Україні, розподіляються між бойовими підрозділами «ДНР» і використовуються на закупівлю військової техніки, устаткування, боєприпасів, інженерного обладнання, необхідного для здійснення терористичних актів проти військових формувань і влади України.

«З числа валових надходжень до «бюджету» терористичної організації «ДНР» частка фінансування «особи_2» становить не менше 20%», – йдеться в постанові суду.

Суд визнав аргументи СБУ переконливими і заарештував 37 вагонів з вугіллям марки «А», видобутих в інтересах власника «Сприяння» для подальшого продажу в Україні.

Як повідомлялося з посиланням на офіційну відповідь ПАТ «Центренерго» на депутатський запит Вікторії Войціцької, ПП «Сприяння» входить до переліку постачальників вугілля із зони АТО на ТЕС цієї держкомпанії.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявляв, що «Центренерго» закуповує вугілля виключно у постачальників, попередньо перевірених СБУ, наголошує агентство.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук