СБУ в поміч

Як і де можна віднайти справжніх агентів, шпигунів і зрадників

БлогиЛюбомир Зубач , 8 грудня 2017 1514 3
Любомир Зубач
заступник міського голови Львова з містобудування, народний депутат у 2015-2019 рр.

Ні тижня без скандалу. Схоже, це стає звичною львівських «доброзичливців». Прикро. Бо ж останні події навколо Lviv Security Forum засвідчили: якщо скандалу немає – їм доводиться його вигадувати. Саме такий висновок роблю, підсумовуючи всі події та заяви, що точилися та лунали навколо Форуму.

Ось мої аргументи та кілька тез для долученої до так званого «скандалу» СБУ.

Про все по черзі. Lviv Security Forum, 30 листопада, триває, без перебільшення, міжнародна дискусія «Чи можна було відвернути війну в сучасній Європі» у розрізі війни України з Росією. На екрані під час обговорення з’являється інфографіка зі статті, оприлюдненої на сайті європейської аналітичної інституції – European council on foreign relations. На ній позначено штучно створені Росією анклави з оціночними цифрами присутності військ Росії у сірих зонах Європи, що наявні у Грузії, Молдові та Україні. І пішло-поїхало.

Голова Львівської ОДА, який був на Форумі, називає використану абревіатуру “ДНР/ЛНР” щодо сірої зони на українському Донбасі «елементом гібридної війни» та «дестабілізацію ситуації».

Цитую офіційній прес-реліз ЛОДА:

«Голова Львівської обласної державної адміністрації висловив публічне обурення щодо ознакування на карті України невизнаних народних республік… Відтак, голова Львівської ОДА звернувся до Служби Безпеки України з вимогою провести перевірку і притягнути до відповідальності причетних осіб».

У наступному повідомленні ЛОДА вже йдеться:

«Коли ми укріпили свою армію і зробили її боєздатною, ворог робитиме руками своїх шпигунів та агентів все, щоб вкладати в голову людям, аби вони змирилися з окупацією української землі…»

Голосні, та чи не голослівні й лукаві такі заяви?!

Я, як виконавчий директор Інституту просвіти, що є співорганізатором згаданого форуму, хочу допомогти СБУ в розслідуванні та, можливо, розкрити не відомі цій службі факти.

Розпочнімо з офіційного. Ще в лютому 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову під громіздкою назвою «Про Заяву Верховної Ради України «Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян»

Уявляєте, в нормативному акті ВР, який підписав тодішній голова ВР і теперішній прем’єр-міністр Володимир Гройсман, використано поняття «ДНР» та «ЛНР»… Зрада? Олег Михайлович відповів би: так означено терористичні організації ДНР і ЛНР.

А тепер звертаю ще раз увагу: назва інфографіки (яку пан Синютка хибно сприйняв за карту) сформульована: «Russia's military presence in Europe's grey zones» (у перекладі – «Військова присутність Росії у сірих зонах Європи»).

Тобто де-факто поняття “ДНР/ЛНР” на інфографіці позначено як осередки військової присутності Росії. Для мене РФ = терористична організація. Тож чим це відрізняється від постанови ВР, де також використані поняття “ДНР/ЛНР”?

Я вже не кажу про те, що абревіатури «ЛНР» та «ДНР» постійно лунають з вуст перших осіб держави. І президент – аж ніяк не виняток. Ось одне з відеопідтверджень.

У зв’язку із цим питання до СБУ:

  • Чи будуть притягнуті до відповідальності представники відомої європейської аналітичної організації за підготовку / оприлюднення інфографіки і чи будуть при цьому враховані їхні попередні заслуги щодо оприлюднення фактів російського вторгнення в Україну?
  • Чи будуть притягнуті до відповідальності депутати ВР та тодішній голова ВР за ухвалену постанову від 4 лютого 2015 року?
  • Чи будуть притягнуті до відповідальності за використання понять “ДНР/ЛНР”у публічних виступах всі “агенти кремля”?

Гадаю, ці питання риторичні. Бо відповідь буде такою: “шпигуни та агенти” виявлені тільки на Lviv Security Forum.

Але якщо пофантазувати та уявити СБУ майбутнього, то там ця служба обов’язково муситиме дослідити, хто ініціював та активно проштовхував прийняття у Верховній Ради України змін до Конституції, де впроваджувались так звані «особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». А це тягнуло за собою набуття чинності закону з народною міліцією, народною прокуратурою, народними судами, другою державною мовою в ОРДЛО, термін якого нещодавно подовжили на 1 рік.

Панове, будьмо реалістами, саме ось за цими процесами можна віднайти справжніх агентів, шпигунів і державних зрадників. І це кажу без зайвих фантазій і жодних провокаційних цілей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук