СБУ викрила екс-заступника командувача ВМС України на контактах з ФСБ

За контакти посадовця ВМС із російською розвідкою його готуються звільнити з військової служби

Військова контррозвідка Служби безпеки України виявила, що колишній заступник командувача Військово-морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ), який зараз обіймає іншу посаду у ВМС, підтримував контакти із колишніми працівниками СБУ в окупованому Росією Криму, які зрадили присязі, а також із російською Федеральною службою безпеки (ФСБ).

Як повідомила СБУ у вівторок, 31 березня, її оперативники виявили і задокументували факти, що високопосадовець Військово-морських сил України підтримує постійні контакти з діючими кадровими співробітниками ФСБ РФ, серед яких, зокрема, зрадники, колишні військовослужбовці СБУ Андрій Гапоненко, Петро Зима, Дмитро Пилипченко, які у 2014 році під час анексії Криму перейшли на бік ворога.

За інформацією СБУ, в березні 2014 року Гапоненко та Пилипченко, діючи за завданням російської спецслужби, запропонували йому перейти на службу до Збройних Сил ворога та сприяти росіянам у захопленні Академії ВМС ЗС України в Севастополі. Але тоді офіцер відмовився від цієї пропозиції.

Після виходу на материкову Україну військового призначили заступником командувача ВМС ЗСУ. Наразі він обіймає іншу посаду у ВМС, але має доступ до секретної інформації особливо-важливого характеру у сфері оборони.

«Але навіть усвідомлюючи, що [він] перебуває у вербувальному вивченні російської спецслужби, [військовий] продовжував підтримувати контакти з Гапоненком, Зимою та Пилипченком. Вони відбувалися під час особистих зустрічей у тимчасово анексованих Криму і Севастополі, куди військовий здійснював систематичні виїзди до рідних, а також мобільним зв’язком», – сказано в повідомленні СБУ.

У ньому зазначається, що під час контактів представники ФСБ РФ дізнавались у високопосадовця інформацію про морально-психологічний стан українських військових моряків, рівень їх фінансового і матеріального забезпечення, а також стосовно конкретних посадових осіб Командування ВМС ЗС України.

«У результаті вжитих військовою контррозвідкою СБУ заходів не допущено вчинення високопосадовцем ВМС ЗСУ особливо тяжкого злочину та попереджено потенційні негативні наслідки для національної безпеки.

Приймається рішення щодо скасування військовослужбовцю допуску до державної таємниці та звільнення з військової служби», – наголосили в СБУ.

Імені викритого на контактах з ФСБ посадовця СБУ не назвала.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук