СБУ запобігла виникненню техногенної катастрофи на Запорізькій АЕС

СуспільствоРоман Ганкевич, 22 вересня 20178191
СБУ запобігла виникненню техногенної катастрофи на Запорізькій АЕС
фото СБУ
Оперативники викрили багатомільйонну оборудку при проведенні робіт з вивчення сейсмічної стійкості обладнання станції

Співробітники Служби безпеки України попередили виникнення надзвичайних ситуацій на Запорізькій атомній електростанції. Про це у п'ятницю, 22 вересня, повідомляє прес-центр відомства.

Як зазначається, оперативники СБУ спільно з поліцією, під процесуальним керівництвом прокуратури викрили багатомільйонну оборудку при проведенні робіт з вивчення сейсмічної стійкості обладнання станції. Слідство з'ясувало, що на початку 2016 року посадовці ЗАЕС уклали договір з приватною структурою на проведення робіт із виконання розрахунків сейсмічного впливу на обладнання та трубопроводи реакторних відділень двох енергоблоків атомної станції. Правоохоронці встановили, що технічні звіти про виконання розрахункового аналізу та визначення сейсмостійкості обладнання складені з численними порушеннями. Вони також не пройшли обов’язкову експертизу та узгодження в державній інспекції ядерного регулювання України.

«Незважаючи на це, посадовці атомної станції підтвердили виконання робіт та перерахували комерсантам понад 18 млн грн», - повідомляють у СБУ.

За висновками профільних експертів, розроблена підприємцями документація не відповідає державним вимогам і не дає об’єктивної оцінки сейсмічним загрозам обладнанню та трубопроводам станції. Зазначається, що подальша експлуатація устаткування ЗАЕС на основі неякісних розрахунків могла призвести до виходу із ладу енергоблоків і створює реальні передумови для виникнення екологічної катастрофи.

У рамках відкритого кримінального провадження одному з провідних інженерів станції повідомлено про підозру в скоєнні злочинів, передбачених статтями 364 та 366 КК України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук