Село на Пустомитівщині залишилося без автобуса

Єдиний перевізник визнав маршрут збитковим

СуспільствоСофія Трощук, 26 квітня 2018, 14:32 2044 0

Мешканці села Глуховичі на Пустомитівщині залишилися без автобуса, що завозив їх до обласного центру. Підприємиця, що обслуговувала маршрут, заявила, що він збитковий. Мовляв, надто мало пасажирів. Тепер глуховичани добираються годину пішки до сусіднього села, а потім ‒ ще година їзди до Львова.

Село Глуховичі у підпорядкуванні Чижиківської сільської ради в складі Піберізцівської ОТГ. Розташоване воно за чотири кілометри від траси на Тернопіль. Автобус №264 довозив мешканців села до Личаківської вулиці Львова сім років поспіль. За день мав п'ять рейсів. Перший ‒ о пів на сьому ранку, востаннє зі Львова виїжджав о 18:15.

«Вони дуже гарно їздили. Дуже чемні. Рідко коли були збої, що не було автобуса. А так дуже добре», ‒ каже мешканка села пані Надія.

Та вже четвертий день, як по головній дорозі Глуховичів ані сліду автобуса.

«Чому в нас, близько так до Львова, до Винників, чому в нас не їздить жоден автобус? Вони найбільші тарифи дають на автобус», ‒ додає ще одна мешканка пані Надія.

Перевізниця повідомила, що забрала автобуси з маршруту, бо він був збитковим. Надто мало людей ним користувались.

«На пальне нам потрібно 1300 гривень в день. Тільки на пальне. Я просто докладала з зими, чекаючи весни, можливо, щось зміниться. Можливо, мені влада наша допоможе, щоб зберегти той маршрут», ‒ повідомила Марта Бандровська у коментарі.

Місцеві мешканці обурені. Кажуть, щодня молодь їздила 264-им на роботу, а старші до Львова за пенсією чи провідати дітей. Улітку ж пасажирів трохи додається, бо в Глуховичах є й дачники.

«Всі пенсіонери тут, які їздять цим рейсом, платять стовідсотково. А якої вона ще дотації хоче від держави, ми не знаємо», ‒ каже мешканець пан Петро.

І тепер доводиться ходити пішки до сусідніх сіл.

«Можна йти на Чижиків, на трасу Львів-Тернопіль. Можна на Дмитровичі, на кільцеву. 3-5 кілометрів треба в одну сторону топати», ‒ роздумує мешканець пан Володимир.

У Чижиківській сільській раді в коментарі нам відмовили. Натомість вдалося поспілкуватися із колишнім головою Чижикова. Пан Микола розповідає: маршрут заробляв на попутних пасажирах, яких підбирав у Винниках. І додає: перевізниця вже не вперше звертається до влади по дотацію.

«Дзвонили до мене мешканці села Глуховичі, що в них з понеділка не їде маршрутка. Що Марта Григорівна Бандровська, яка обслуговувала даний маршрут Львів-Гаї-Глуховичі, зараз перестала їхати. Марта Григорівна аргументує це тим, що маршрут є економічно невигідний у зв'язку з тим, що там проживає дуже мало населення», ‒ пояснює Микола Пухальський.

В обласній адміністрації повідомили, що в четвер маршрутом Глуховичі - Львів погодився зайнятися інший перевізник ‒ Веставто. Підприємство зараз розробляє графік руху, аби кілька разів на день ‒ вранці і ввечері ‒ продовжити маршрут з Чижикова до Глуховичів. Коли ж він запрацює ‒ невідомо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук