Селянам Волині роздадуть для садіння 20 тонн картоплі

25 березня 20117430

Волинянам, на присадибних ділянках яких виявлено збудник золотистої нематоди, цьогоріч роздадуть 20 тонн стійкої до цього захворювання картоплі. Про це повідомила головний спеціаліст Державної інспекції з карантину рослин у Волинській області Світлана Бучик.

Вогнища золотистої картопляної нематоди зареєстровані у 15 районах Волині в 336 населених пунктах, пишуть Волинські новини з посиланням на ОДТРК.

За словами Світлани Бучик, золотиста картопляна нематода – маленький шкідник, який важко побачити неозброєним оком. Він викликає захворювання під назвою глободироз.

Спеціаліст розповіла, що шкідник живе в ґрунті.

«Нематоду можна побачити, коли викопати рослину з корінням – неозброєним оком видно маленькі круглі цисти жовтуватого кольору. Якщо рослина уражена цією хворобою, вона має карликовий ріст. Нижні листки спочатку всихають, тоді верхні. Вона рідко коли цвіте. Бульби утворюються дрібні, деформовані», – пояснює Бучик.

Спеціалісти державної карантинної інспекції роздають населенню області нематодостійкі сорти картоплі: в одні руки – один мішок.

Цю картоплю інспекція закуповує за кошти спеціального фонду держбюджету в Інституті агропромислового виробництва і на безоплатній основі видає власникам нематодозаражених ділянок. Відповідна програма, розповіла Світлана Бучик, діє з початку 2008 року до 2017 року.

Спеціалісти кажуть, що за належного фінансування програми до кінця її дії до 2017 року на Волині про таку хворобу, як нематода, забудуть.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук