Селяни на Львівщині змушені збувати врожай за низькими цінами

Головні новини за 30 вересняІрина Панчишин, 30 вересня 2014, 19:10 1104 0

Торік головними покупцями селян на Львівщині були закупівельники зі сходу. Через війну в Україні тепер овочі на Львівщині купують західні регіони задешево, бо в самих врожай також добрий.

Мешканці села Надичі Жовківського району пригадують, минулого року закупівельники за кілограм картоплі віддавали 2-2,5 грн. Тепер ціна впала вдвічі. «Цього року продаємо по 1,30-1,40 грн. Це мало в порівнянні з минулим. Але праці і ресурсів вкладаємо не менше, солярка для трактора подорожчала, селітра теж. І це ми не враховуємо ще своєї праці», – розповіла мешканка села Надичі Євгенія.

Буряк у 2013 році закуповували по 2-3 грн, тепер – по гривні, капусту по 1-1,30 грн, зараз – по 60 копійок. «Закупівельна ціна 60 копійок, а продажна гривня. Враховуючи ціну палива, то заробітку небагато лишається. Великої вигоди немає, але це, звісно, краще, ніж нічого», – зазначив пан Василь, який приїхав із Закарпаття купувати капусту.

Окрім ринку, сільськогосподарську продукцію з поля купували б великі торгові мережі. Проте є вимоги для селян. «Є певні встановлені форми, які треба заповнити, зокрема потрібно в сільській раді взяти довідку, що це вирощено на власній землі», – пояснив заступник генерального директора ТОВ «Альянс Маркет» Ігор Новоставський.

Втім, якби селяни об’єднувались у кооперативи і вели свою діяльність відповідно до законодавства, то мали б більше можливостей вигідно продати товар.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук