Сенат Польщі переніс святкування Дня перемоги на 8 травня

Сенат Польщі сьогодні, 6 травня, без внесення поправок підтримав рішення сейму встановити 8 травня Національним днем Перемоги у Другій світовій війні. Про це повідомляє «Укрінформ».

«Скасовується національне свято Перемоги і Свободи, встановлене 9 травня»,- йдеться у документі.

В обгрунтуванні до закону зазначено, що акт про капітуляцію гітлерівської Німеччини був підписаний о 23:01 загальноєвропейського часу 8 травня і тому в Європі свято Перемоги відзначають саме 8 травня. Натомість, за московським часом це вже було 9 травня, тому в Росії це свято відзначають саме у цей день.

У документі сказано, що немає жодних підстав залишати прийняту в СРСР версію відзначення цього свята. Також наголошено, що завершення Другої світової війни у випадку країн, які визволила Червона Армія, і в яких згодом встановлено недемократичну політичну систему «складно визнати як тріумф свободи»: «Тому, спираючись на факти і повагу в Польщі і в інших країнах Центрально-Східної Європи до найновішої історії і її героїв, необхідно прийняти рішення згідно із запропонованим законом».

Як інформував ZAXID.NET, Кабінет міністрів України вирішив не скасовувати урочистості з нагоди 9 травня, тим часом 8 травня в Україні визначено Днем пам’яті і примирення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук