Сенат Польщі відмовився від ідеї проведення виборів президента поштою

СвітАндрій Стець, 6 травня3920
Сенат Польщі відмовився від ідеї проведення виборів президента поштою
фото РАР
У голосуванні взяли участь 86 сенаторів. 50 висловилися проти законопроекту, 35 – за, а один утримався

Верхня палата парламенту Польщі виступила проти проведення поштового голосування за президента в травні. Про це інформує TVN24.

Голосування, яке спочатку було призначене на середу, відбулося у вівторок після 21:00, після цілого дня дебатів. У голосуванні взяли участь 86 сенаторів. 50 висловилися проти законопроекту, 35 – за, а один утримався. До цього голосування три комісії Сенату рекомендували відхилити закон.

Під час обговорення документа сенатори опозиційних партій зазначали, що проведення поштового голосування неможливе з міркувань епідеміологічної безпеки. Представники влади заявляли, що уряд контролює ситуацію, а в останні тижні кількість хворих на коронавірус різко не збільшується.

Крім цього, опозиційні сенатори вважали незаконним внесення змін до виборчого законодавства безпосередньо перед виборами. Представники партії влади на це відповідали, що зміни викликані надзвичайними обставинами епідемії, а без виборів у країні може виникнути конституційна криза.

Тепер акт повернеться до Сейму - нижньої палати польського парламенту. Для відхилення заперечень Сенату в цій палаті необхідна абсолютна більшість голосів - на один голос більше, ніж за всі інші голоси (проти і утрималися).

Державна виборча комісія повідомила, що президентські вибори з юридичних і організаційних причин не можуть відбутися 10 травня.

Зазначимо, що раніше Сейм Польщі ухвалив закон про заочне голосування на президентських виборах. Планувалося, що виборці повинні покласти конверт зі своїми виборчими бюлетенями в спеціальну поштову скриньку за місцем, де вони внесені до списку виборців. Вони зможуть зробити це особисто або з допомогою іншої людини.

Низка колишніх президентів і прем’єрів Польщі, серед яких Лех Валенса та Броніслав Коморовський, у відкритому листі заявили, що не голосуватимуть на «псевдовиборах», якщо ті відбуватимуться поштою, і закликали громадян вчинити так само.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук