Сенат США повністю виправдав Дональда Трампа у справі про імпічмент

Голосування загалом пройшло за партійною лінією: всі республіканці відхилили звинувачення проти Трампа, тоді як всі демократи підтримали

СвітЮрій Братюк, 6 лютого5860
Дональд Трамп зміг уникнути імпічменту

Третя за рахунком в історії США спроба усунути чинного президента від влади провалилася: контрольований республіканцями сенат визнав недійсними звинувачення, висунуті проти Дональда Трампа його опонентами.

Щоб оголосити імпічмент Трампу, стороні обвинувачення в Сенаті потрібно було заручитися голосами щонайменше двох третин сенаторів, тобто 67 із 100. У Сенаті 53 сенатори представляють республіканську партію, 45 — демократи, а ще два – незалежні.

У підсумку, на підтримку статті «зловживання владою» висловилося 48 сенаторів, проти — 52. Своєю чергою, статтю «перешкоджання Конгресу» підтримало 47 сенаторів, проти неї виступило 53 сенатори.

Цікаво, що уперше в американській історії сенатор підтримав звинувачення проти президента зі своєї ж партії в межах процедури імпічменту – Міт Ромні став єдиним республіканцем, який підтримав одну зі статей імпічменту — «зловживання владою».

За винятком Ромні голосування загалом пройшло за партійною лінією: всі республіканці відхилили звинувачення проти Трампа, тоді як всі демократи підтримали.

Дональд Трамп — 45-й президент в історії США, але лише третій, щодо якого запустили процедуру імпічменту. Так він опинився у компанії Ендрю Джонсона та Білла Клінтона — двох американських лідерів, щодо яких теж офіційно розпочинали імпічмент.

Палата представників звинувачувала Дональда Трампа за двома статтями:зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) і перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).

Попри все, зараз кілька комітетів Конгресу продовжують свої власні розслідування щодо президента США. Кримінальні і цивільні позови проти Трампа розглядають прокуратури Нью-Йорка і Лос-Анджелеса.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук