Серед українців різко зросла частка незадоволених урядом і курсом країни

Українців, які вважають, що події в країні розвиваються в неправильному напрямі, стало значно більше

Загальна оцінка ситуації в українському суспільстві громадянами за останні місяці суттєво погіршилася, свідчать результати дослідження соціологічної служби Центру Разумкова, проведеного у другій декаді лютого 2020 року. Результати соціологи оприлюднили у п’ятницю, 21 лютого.

«25% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі (у вересні 2019 року так вважали 57%, у грудні 2019 року – 44%), 53% – що події розвиваються у неправильному напрямі (у вересні – 17%, у грудні – 36%). Отже, частка тих, хто вважає, що події в Україні розвиваються в неправильному напрямі, суттєво перевищила частку тих, хто дотримується протилежного погляду», – констатували соціологи.

Порівняно з попередніми місяцями також зменшилася частка тих, хто дотримується думки, що Україна здатна подолати наявні проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років: у вересні 2019 року такі становили 41%, у грудні – 28%, а за даними останнього опитування – 21%. Частка тих, хто вважає, що країна здатна подолати труднощі в більш віддаленій перспективі, становила відповідно 40%, 50% і 49%, не здатна подолати – відповідно 6%, 11% і 15%.

Крім того, в Україні різко впала довіра до уряду і до прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Повністю підтримують діяльність уряду України 6% респондентів, підтримують окремі заходи – 34%, не підтримують – 51%. Діяльність прем'єр-міністра України Олексія Гончарука повністю підтримують 6%, підтримують окремі заходи – 29,5%, не підтримують – 52%.

Довіряють уряду 28% респондентів, не довіряють – 64,5%, висловлюють довіру Гончаруку 25% опитаних, не довіряють ˗ 63%.

Як зазначили соціологи, рівень довіри до уряду суттєво знизився в останні місяці. Найвищих показників він досягав у вересні 2019 року, коли уряду довіряли 57% респондентів, не довіряли – лише 22%.

Дослідження провела соціологічна служба Центру Разумкова з 13 до 17 лютого 2020 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук