Сергій Лещенко оприлюднив документи ДТЕК про «перепис енергоринку під Ахметова»

На його думку, переділ ринку дасть мільярдерові прибуток у 3,6 млрд грн на рік

ЕкономікаА.Б., 22 червня0

Колишній народний депутат Сергій Лещенко опублікував оригінали документів із офісу компанії ДТЕК, в яких йдеться про «перепис енергоринку» на користь її власника, найбагатшого українця Ріната Ахметова. Документи мають назву «Заходи щодо коригування регуляторного середовища». Фото документів, а також власні висновки щодо цієї ситуації Сергій Лещенко оприлюднив у власному телеграм-каналі.

«Бажання Ріната Ахметова переписати правила енергоринку під себе ні для кого не секрет. Але я вперше публікую оригінал документів з офісу ДТЕК. Буквально на цьому тижні в.о. міністра енергетики [Ольга] Буславець задовольнила ще одне бажання Ахметова, і заборонила виробництво електроенергії з газу», – написав Лещенко.

За його словами, комерційний інтерес полягає в тому, щоб всі купували вугілля, а 90% вугілля видобуває компанія ДТЕК, яка продає його за цінами набагато вищими за світові.

Лещенко зазначає, що за останні місяці компанія ДТЕК встигла домогтися цілої низки рішень, щоб усунути конкурентів з ринку. Зокрема, це повна заборона імпорту електроенергії, навіть з Білорусі, мито на імпорт вугілля марки Г в розмірі 65%, зупинка трьох блоків АЕС, заборона «Енергоатому» проводити аукціони для продажу е/е за двосторонніми договорами та заборона тепловим електростанціям використовувати газ для виробництва електроенергії (тепер тільки вугілля).

На думку Лещенка, всі ці дії спрямовані на переділ ринку в інтересах ДТЕК Ахметова, у якого 70% потужностей теплоелектростанцій і 90% видобутку вугілля, але які програють конкуренцію на ринку. На переконання екс-нардепа, це дозволить найбагатшому українцеві заробити додатковий чистий прибуток у понад 300 млн грн на місяць або 3,6 млрд грн на рік.

До слова, на Добротвірській ТЕС на Львівщині, що належить енергетичному холдингу ДТЕК, з 1 червня запровадили режим неповного робочого часу. Низці працівників запропонували виходити працювати лише на дві години на тиждень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук