Сейм Польщі завернув скандальний законопроект про «український націоналізм»

СвітРоман Ганкевич, 15 грудня 20168470
Сейм Польщі завернув скандальний законопроект про «український націоналізм»
фото iPress
У законопроекті український і литовський націоналізм вважаються тоталітарним устроєм

Сейм Польщі у четвер зняв з порядку денного розгляд законопроекту щодо пропагування комунізму, яким пропонувалося назвати тоталітарним устроєм «український націоналізм», що могло б призвести до необгрунтованого демонтажу багатьох українських пам’ятників. Про це пише «Укрінформ».

Як зазначається, напередодні цей пункт ще значився за номером 31 у графіку проведення засідання Сейму, а в четвер у першій половині дня його було видалено з офіційної сторінки Сейму РП.

«Українській і литовській сторонам вдалося переконати польських законодавців, що це питання недоцільно виносити на обговорення, оскільки це може призвести до непередбачуваних наслідків», - повідомило джерело «Укрінформу» у Варшаві.

Водночас Співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Польща Оксана Юринець на своїй сторінці у Facebook подякувала послу України в Польщі Андрію Дещиці та своєму колезі по Верховній Раді Миколі Княжицькому за «непрості перемовини» у Варшаві у цій справі.

«За результатами зустрічі колег із керівництвом Сейму законопроект, яким пропонувалося віднести український націоналізм до "інших тоталітарних устроїв", знято з розгляду сьогоднішнього засідання Сейму РП. І маршалок Сейму Марек Кухцінський і віце-маршалок Ришард Терлецький погоджуються, що у такому вигляді документ не може бути підтриманий більшістю, оскільки тільки нашкодить українсько-польським, а також польсько-литовським (там така сама ситуація) взаєминам», - зазначила Юринець.

Слід зазначити, що у вищезгаданому проекті закону є визначення, що «тоталітарним устроєм вважається, зокрема, фашизм, німецький нацизм, український і литовський націоналізм, пруський, російський і німецький мілітаризм». Відтак особи, організації чи події, які символізують комунізм чи інший тоталітарний устрій, не «можуть вшановуватися чи пропагуватися пам’ятниками».

Законопроект у такому вигляді викликав протести серед національних меншин Польщі і представників польських опозиційних партій. Під час обговорення цього питання на комісії з питань національних та етнічних меншин вони наголошували, що це може призвести до «війни з пам’ятниками». Польські експерти наголошували, що, наприклад, термін «український націоналізм» може трактуватися дуже широко. Відтак, це може призвести до абсурдних ініціатив демонтажу багатьох пам’ятників, включно з пам’ятником Тарасу Шевченку.

Новий термін розгляду цього законопроекту поки що невідомий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук