Ще 7 країн приєдналися до санкцій проти Білорусі

СвітХристина Нога, 8 червня 20129900
Ще 7 країн приєдналися до санкцій проти Білорусі
фото ТСН
Олександр Лукашенко

Сім європейських країн, які не входять в ЄС, приєдналися до економічних і візових санкцій, введених Євросоюзом щодо Білорусі. Про це ідеться в заяві верховного представника ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон, розміщеному на сайті Євросоюзу.

До санкцій ЄС проти Білорусії приєдналися Хорватія, Македонія, Чорногорія, Ісландія, Сербія, Албанія та Ліхтенштейн. Вони приєдналися до економічних і візових санкцій, введених Євросоюзом щодо Білорусі, повідомляє ВВС.Україна.

У заяві Ештон, зокрема, ідеться про те, що ЄС «бере до відома це зобов'язання і вітає його». Як зазначається в документі, названі держави «забезпечать відповідність національної політики» рішенням Ради ЄС від 23 березня, згідно з якими розширено список нев'їзних до Європи білоруських чиновників і введені точкові економічні санкції відносно низки бізнесменів і компаній.

Візові та економічні санкції ЄС в даний час поширюються на близько 240 приватних осіб на чолі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, а також близько 30 підприємств. Офіційний Мінськ висловив жаль у зв'язку з діями європейських країн. «Політика санкцій не має перспектив, вона сіє недовіру і перешкоджає реальному врегулюванню спірних питань», - заявив начальник управління інформації, прес-секретар білоруського МЗС Андрєй Савіних.

«Ми висловлюємо жаль у зв'язку з прийнятим рішенням. Очевидно, що це демонстрація лояльності по відношенню до центру сили, який вимагає таких дій і готовий їх винагороджувати », - заявив офіційний представник МЗС.

Нагадаємо, загострення відносин між Білоруссю і ЄС відбулося в лютому 2012 року, коли ЄС на знак протесту проти арештів учасників масових заворушень і акцій протесту, що спалахнули після президентських виборів у грудні минулого року, ввів нові санкції проти Мінська.

23 квітня МЗС країн ЄС внесли до них зміни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук