Що перезавантажуємо?

БлогиВолодимир Гірняк , 5 березня 1075 1
Володимир Гірняк
голова координаційної ради партії «Громадянська позиція», заступник голови Львівської облради у 2015-2019 рр.

Зміна уряду, яка, начебто, мала продемонструвати перезавантаження влади, у більшості українців викликала хіба іронічну посмішку.

Що перезавантажуємо? Ніколи не вважав Олексія Гончарука видатним економістом, реформатором, чи просто людиною, здатною утримувати стабільність в державі у таких складних умовах. Однак, навіть попри те, хотілося б почути конкретну аргументацію причин його звільнення. Її ж по суті не було. Пояснити це просто: влада не відважується вголос озвучити провали будь-кого зі своїх представників, розуміючи, що недопрацювання одного ляжуть тіню на всю команду і безпосередньо на її лідера.

Загалом виглядає, що новий уряд мав би бути професійнішим, ніж кабінет Гончарука. Хоча б з огляду на досвід нових міністрів, які прийшли на зміну молодим-зеленим, ледь не єдиною чеснотою багатьох з яких було знання іноземної мови.

Однак чи в даному контексті термін «професійніший» є синонімом до терміну «ефективний»? Маю великий сумнів. Країна отримала нових міністрів, але країна так і не довідалася, що вони робитимуть. Навіть в похмурі часи Кучми та Януковича прем’єр-міністр оприлюднював програму дій, а міністри подавали бачення розвитку та діяльності ввірених їм інституцій. Інша річ, що не завжди проголошене відповідало зробленому, але це вже інша тема.

Мій скепсис щодо нового уряду пов'язаний не так з персоналіями, як з відсутністю системності в діях влади. Не має жодного значення, приміром, прізвище міністра енергетики, якщо в державі відсутнє бачення її розвитку. Це ж в однаковим чином стосується освіти, медицини, транспорту, чи будь-якої іншої галузі.

Падіння довіри населення до всіх без винятку владних інституцій свідчить, що народ уже перестає сприймати шоу та балаканину як заміну реальній політиці та управлінню. І це серйозний дзвіночок для влади. Тільки от, дивлячись на таку кострубату зміну уряду здається, що його досі не почули.

P.S. Як львівянину, мені, звісно, приємно, що уряд очолив мій земляк, що львівяни увійшли до складу Кабінету міністрів. Щиро побажав би їм успіху, водночас це не перекреслює всього вище написаного про ситуацію загалом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук