Що робити з псевдогромадянами

БлогиВіталій Маляренко , 6 серпня 2014 103
Віталій Маляренко
директор Агентства соціального проектування «Право вибору»

Йде обговорення теми біженців з Донецької та Луганської областей, що не відмовляються від своїх поглядів, які отримали найменування "сепаратистських", що користуються підтримкою держави Україна і при цьому бажають їй загибелі, вихваляють Росію і Путіна і зневажають свій народ і країну. Як з ними бути? Адже не секрет, що більша частина біженців, яких взяла, наприклад, Харківська область, як підтримували ідею створення Новоросії, так і залишилися при своїй думці. Найневинніше: "ми всього лише хотіли референдум, а ви до нас з танками". Мова зараз не про те, що вони користуються, наприклад, безкоштовною медичною допомогою, фінансування якої йде з місцевого, в даному випадку - харківського, бюджету, що означає, що кожен харків'янин нехай і побічно, але вже субсидує біженців, не кажучи вже про те, що до кінця року медикаментів просто може не вистачити на всіх ... Мова про те, що можна намагатися їх виховувати, можна ігнорувати цю проблему, можна обізвати їх "біженцями-ідіотами", але проблема від цього не зникне.

Що можна зробити? Не потрібно цим людям нав'язувати ідеологію. Переконати їх не вдасться, вони в полоні стереотипів і психології совка. Їх потрібно поставити в умови житейського вибору. Це той рівень, який вони розуміють. Як? Та дуже просто. Приїжджає група працівників з офіційних структур, збирає народ (переселенців) і говорить про те, що їм потрібно приймати рішення. Прапорів чужих, пияцтва і дармоїдства ніхто не потерпить. Росія сюди не прийде, тому, всім тим, кому життя в Україні нестерпна, можемо посприяти через міграційну службу відправитися в Росію. Для цього збираємо списки, де повинні бути вказані всі дані про те, де працював, де жив, чим володів.

Навіщо і чому це потрібно робити прямо зараз? Та для того, щоб в цей перехідний період до нової форми життя в Україні, були вирішені всі наявні розбіжності. Розмова повинна бути в формі твердження. Або поважаєш і живеш по законам України, або не поважаєш і Україна намагається виконати свій обов'язок перед тобою, як перед колишнім громадянином-забезпечити тобі сприяння у переїзді в державу, жити в якому тобі дуже подобається .... Коротше, їх потрібно поставити на рівень побутового вибору. Причому ніяких інших варіантів не передбачати. А ідеологію, міфи, прапори Новоросії і портрети улюбленого великого Путіна хай забирають з собою. Може бути цей мотлох там придасться - тут, у нас, в Україні, він не потрібен. Як і не потрібні псевдогромадяни - дармоїди, готові підпалити наш спільний дім.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук