Шість коледжів Львівщини вже чотири місяці фінансує область

Тим часом решту закладів І-ІІ рівня акредитації до 11 травня повинні визначитися, чи будуть самостійними, а чи входитимуть до вишів

СуспільствоЮлія Девда, 13 квітня 2018, 20:38 1458 0

З 1 січня 2018 року шість коледжів Львівщини отримують фінансування з обласної скарбниці. Кошти цим навчальним закладам передбачили до вересня.

Один із них ‒ Львівський коледж будівництва, архітектури та дизайну. Замість 8 мільйонів гривень на рік від Міносвіти, як було раніше, на дев'ять місяців з області тут одержали 13 мільйонів. З них один мільйон скерують на оновлення матеріально-технічної бази, решта же коштів піде на так звані захищені статті.

«Всі наші видатки, які ми просили на виплату заробітної плати педагогам та іншим працівникам, а також на стипендії та комунальні послуги, маємо затверджені в повному обсязі», ‒ каже головна бухгалтерка коледжу Тамара Бубісь.

Тим часом медичний коледж післядипломної освіти вже багато років існує за гроші області, підпорядковуючись департаменту охорони здоров'я. Бюджетних коштів тут так само вистачає лише на захищені статті. Тому на розвиток скеровують гроші слухачів. За них закупили муляжі ляльок та обладнання для аналізів у цю кімнату невідкладної допомоги. На ще одну таку потрібно майже 7 мільйонів гривень.

«Ми б хотіли, щоби в навчальному тренінговому центрі була і лабораторія сестринських втручань, і кабінет акушерства та гінекології, і, наприклад, віртуальна операційна. Бракує нам також кабінету дитячих захворювань», ‒ розповіла директорка закладу Леся Вовк.

Згідно із законом «Про бюджет», держава не фінансує фахову освіту. Відтак чотири сотні технікумів і коледжів в Україні мають перейти на баланс областей або приєднатись до університетів.

«До 11 травня 2018 року разом із закладами ІІІ-ІV рівня акредитації вони повинні визначитися, чи залишатися їм у їхній структурі, а чи бути самостійними. А от вже 1 червня Міністерство освіти України повинне вирішити, чи залишають їх у складі університетів чи академій, а чи переводять на самостійний рівень», ‒ пояснив Голова ради директорів навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Роман Дадак.

Тим часом долю тих коледжів і технікумів, які фінансує місцевий бюджет, у вересні вирішуватиме обласна рада. Зокрема, шістьом коледжам Львівщини бракує ще 20 мільйонів гривень, щоби протриматися до грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук