Шкіль про ЗВТ: Ми поставили себе у незручне становище

26 жовтня 20116921

Підписавши угоду про зону вільної торгівлі з СНД, Україна поставила себе у незручне становище, тому що три країни учасниці цієї угоди є членами Митного союзу. І коректною була б угода підписана з СНД і Митним союзом, а підписання такої угоди з Митним союзом, означає втрату перспективи на укладання відповідної угоди з Європейським Союзом, заявив в ефірі «5 каналу» нардеп від «БЮТ-Б» Андрій Шкіль.

«Україна поставила себе у незручне становище, але не тільки Україна, і Молдова в тому числі. Підписано угоду про зону вільної торгівлі в СНД, а в СНД існує Митний союз. Тобто у дуже простий спосіб елементарний юрист запитає: ви вступили в Митний союз, чи ні, адже ви уклали угоду з частиною Митного союзу – 3 країни є частиною Митного союзу. І коректною угода була б інша – коли б вона була підписана з СНД і Митним союзом – трьохстороння. Але якщо ми укладаємо угоду тільки з Митним союзом, ми втрачаємо перспективи на укладання відповідної угоди з Європейським Союзом», – заявив Шкіль.

Він також зазначив, що підписання угоди про зону вільної торгівлі з СНД – це частина великої геополітичної гри, яку провадить Україна і на Захід, і на Схід.  

«Це вигідно українській стороні, для того, щоб продемонструвати – жодної війни з Росією немає, бачите: ЗВТ, діалоги проводимо, президент на стадіон пішов, прем’єр-міністр якусь угоду підписав. Тобто формується суспільна громадська думка, що все гаразд – це з однієї сторони».

За його словами, українська сторона демонструє зацікавленість, з одного боку, а з іншого – підприємцям, які торгуватимуть з Європою, не вигідний Митний союз. Він прирівняв таку демонстрацію зацікавленості з оглядинами дому, на який можна подивитися, але не обов’язково купувати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук