Сільський імпічмент

Вперше на Львівщині мешканці села відкликали депутатку через бездіяльність

Сільський імпічмент
ТВК одноголосно прийняла рішення про відкликання депутатки з Тростянецької ОТГ

Мешканцям села Красів, що в Миколаївському районі, з другої спроби вдалося відкликати свою депутатку з ради Тростянецької ОТГ. Рішення про відкликання 62-річної Ганни Заріцької одноголосно прийняла сільська територіальна виборча комісія (ТВК) ще у п’ятницю, 31 травня.

Нагадаємо, у березні мешканці села Красова зібрали підписи за відкликання Ганни Заріцької з Тростянецької ОТГ через низку проблем у селі: земельних, інфраструктурних тощо. Місцеві жителі скаржились на бездіяльність депутатки, вона ж відкидала усі звинувачення. Після збору підписів мешканці направили усі підписи у ТВК, однак тоді їм відмовили у відкликанні депутатки через неправильно оформлені документи.

У травні селяни знову ініціювали процес відкликання Ганни Заріцької. Цього разу їм вдалося зібрати 130 підписів мешканців села. 31 травня відбулось засідання сільської ТВК, де усі семеро її членів проголосували «за» відкликання. Згідно із рішенням ТВК, уже з понеділка, 3 червня, Ганна Заріцька не має права працювати як депутатка та перебувати у депутатських комісіях, на сесіях тощо.

Раніше Ганна Заріцька стверджувала, що у разі свого відкликання буде подавати до суду на рішення ТВК. Зараз колишня депутатка заявляє, що ще не визначилась із подальшими кроками.

«Це мої справи. Мені то вже набридло, я взагалі не хочу це коментувати, мені це неприємно. Я ще нічого не вирішила», – сказала у телефонній розмові із ZAXID.NET Ганна Заріцька.

Місцеві мешканці розповідають, що чекають дострокових виборів. Якщо їх не оголосять і доведеться чекати планових місцевих виборів у 2020 році, то селяни оберуть ініціативних громадян, які слідкуватимуть за процесами в ОТГ, які пов'язані з їхнім селом. Вони, зокрема, ходитимуть на сесії, спілкуватимуться з іншими депутатами.

Тарас Баранецький з Львівського центру розвитку місцевого самоврядування підтвердив ZAXID.NET, що раніше на Львівщині не відкликали жодного депутата з ОТГ.

Детальніше про шлях, який подолали жителі Красова для відкликання депутатки ZAXID.NET описував в окремому матеріалі. Тоді ж Тарас Лучик з Інституту політичної освіти розповів ZAXID.NET, що через недосконалість законодавства відкликати депутата за народною ініціативою – майже неможливо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук