Синютка обіцяє допомогти з вивозом сміття ще одному місту Львівщини

Головні новини Львова 20.03Віталій Кубліков, 20 березня 2018, 17:09 832 1

Мешканці сіл, розташованих поблизу Дрогобича, заблокувати вивіз сміття з міста на найближче сміттєзвалище. За добу Дрогобич продукує 140 кубометрів відходів. Тож час до часу 100-тисячне місто потопає у сміттєвих горах.

Критична ситуація в Дрогобичі триває другий місяць поспіль, кажуть місцеві мешканці. Відходи вивозять лише тоді, коли баки переповнені. Гори сміття лежали і в самому центрі міста біля школи.

«Сміття було багато. Довкола ящиків пройти не було як», – розповідають місцеві мешканці.

Сміття з міста прибрали напередодні. Міський голова каже: вивозити відходи просто нікуди. Селяни заблокували найближчий полігон, куди роками везли міські відходи. Зробили це після того, як місто почало реконструкцію сміттярки.

«Ми зробили обваловку, щоб сміття не розсипалось, вирили озера-відстійники. Так само стічні канали, щоб сніг, дощ, щоб воно не розтікалось, а щоб стікалось в ці відстійні озера», – каже мер Дрогобича Тарас Кучма.

Крім того почали будувати під'їзну дорогу для спецтехніки, монтувати частину паркану і планували встановити по периметру відеоспостереження. Вже навіть звезли усі будматеріали. Але місцева громада села Брониця заблокувала не тільки роботи, а й в'їзд на полігон.

«Ми не маємо зброї, нічого. Ми з порожніми руками. В нас мирна акція. Ми всі виходимо і не хочемо, щоб сюди возили до нас сміття», – розповідає жителька села Брониця пані Марія.

Тут селяни днюють і ночують. Бо вже два рази були спроби прориву бульдозерів, як люди кажуть, з тітушками. Зійдуть з дороги тільки тоді, коли їм покажуть реальний план рекультивації.

«В 2008 році полігон закритий. Він діє в подальшому незаконно. Як то кажуть, з доброї волі громади його експлуатували. Кінцевим результатом мало б бути закриття даного полігону», – переконаний житель села Брониця Дмитро.

Зі сміття вкотре роблять політику, певен міський голова Дрогобича. Наразі відходи розвозять на інші полігони області. Які саме – не каже. Бо і ті заблокують, як це було зі Львовом.

«Чому ми так підтримували Львів? Ми знали, що ми сидимо на тій самій пороховій бочці. Ми пливемо в тій самій лодці, і, рано чи пізно, це нас зачепить. Сміття, крім того, що воно стало жахіттям, то це стало хорошою політичною зброєю», – твердить міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Голова Львівської облдержадміністрації Львівської області Олег Синютка вважає, що ситуація із вивозом сміття в Дрогобичі під контролем.

«Обсяги сміття, які нагромаджуються в Дрогобичі, є на декілька порядків менші, ніж обсяги сміття у Львові. Я переконаний, що вирішити проблему Дрогобича є на порядок простіше, ніж вирішення проблеми у Львові», – запевнив голова Львівської обласної адміністрації Олег Синютка.

Тим часом сортування та вивіз сміття на інші полігони області обходиться Дрогобичу у чималі кошти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук