<

Ситуація в Білорусі вийшла з-під контролю влади, – посол

Світ29 червня 201121985

Білоруська влада вже втратила контроль над ситуацією в країні. Стрімко зростають протестні настрої, білоруська молодь через соцмережі влаштовує так звані італійські мовчазні страйки, на які влада неадекватно реагує, що може призвести до того, що терпець білорусів урветься і вони знімуть штани зі свого Президента і нахлопають йому по м’якому місці.

Про це в ефірі «5 каналу» заявив колишній посол України в Республіці Білорусь Роман Безсмертний.

«Ситуація в республіці Білорусь – вона вийшла з-під контролю влади повністю. І ці мовчазні протести, які, практично, сьогодні накрили сьогодні 6 обласних центрів і більше 30 районних центрів – у влади не вистачає вже ні міліцейських автобусів, ні спецназу для того, щоб проконтролювати, хто кому аплодує», – зазначив Безсмертний.

«Один із начальників управління внутрішніх справ сказав, що ми будемо дивитися, хто кому аплодує, і того хто не правильно аплодує будемо затримувати. У відповідь на це в соціальних мережах з’явилась пропозиція, щоби молодь вставала в черги до міліцейських автобусів. Більше того, сьогодні з’явились заклики до робітників підприємств приєднатися до цих німих акцій. Тобто – це те, що ми звикли в історичних підручниках називати італійський страйк, коли все робиться по регламенту, коли все робиться мовчки, а в результаті наступає повний параліч», – зауважив посол.

«Така поведінка, яка сьогодні є в Президента Білорусі, неадекватна поведінка і дії білоруського уряду приведуть до катастрофи. Тому що поки літо, білорус займається тим, що на ділянці вирощує городину, щоб перезимувати – то все спокійно. Прийде осінь і всі ці заклики білоруської влади, позиція Президента – вона розтане, тому що люди не будуть більше терпіти і вони не будуть мовчати, вони будуть не тільки плескати в долоні. Очевидно, що білоруси знімуть штани зі свого Президента і нахлопають йому по м’якому місцю – це найлегше, що можна передбачити, якщо до того часу не відбудеться ніяких серйозних змін в уряді і владі», – заявив Безсмертний.

«В країні, де паралізована політична система, тобто не працює парламент, немає уряду – не можна розв’язати цю кризу  через звичні для діючої політичної системи механізми, як перевибори, тощо. Це тупикова ситуація – Президент не хоче виборів, парламент вибирай не вибирай, він все одно бездієвий, уряд нічого не вирішує, місцева влада тим паче. Вихід тільки один – це суверен, тобто народ візьме владу в свої руки, чи через німі італійські страйки, чи через активний протест. Але, якщо подивитись, три середи і кожне число можна в десять множити число протестувальників», – додав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук