Скіфське золото повернуть в Україну

КультураРоман Ганкевич, 7 квітня 201413943
Скіфське золото повернуть в Україну
фото Zaxid.net
Скіфське золото - звіриний стиль.

Окупаційна влада Криму не отримає колекції експонатів скіфського золота, яка експонується в Нідерландах.

Про це на брифінгу МЗС України сказав міністр закордонних справ Андрій Дещиця.

Зібрана з експонатів українських музеїв колекція "Золото Скіфів", яка зараз експонується в Нідерландах після закінчення виставки «Крим: золото і таємниці Чорного моря» повернеться до України.

Про це сьогодні на брифінгу заявив міністр іноземних справ Андрій Дещиця. За його словами Україні вдалося пояснити свою позицію уряду Нідерландів і вирішити питання повернення експонатів. "Ми підтвердили, що ця колекція є надбанням України, незважаючи на те, що знаходилася в кримських музеях" - зауважив він і додав що експозиція повернеться до України в травні цього року.

Як повідомляє видання Історична Правда - 28 березня Міністерство закордонних справ України передало ноту своїм нідерландським колегам з проханням гарантувати повернення експонатів з виставок кримських музеїв України, які перебували на виставці в Амстердамі.

Виставка "Крим: золото і секрети Чорного моря" була відкрита в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого, сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - у Криму. Всього у колекції зібрані археологічні знахідки, серед більш 500 експонатів - артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, домашнє начиння стародавніх греків і скіфів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук