Скорочення витрат у складні часи

СуспільствоНаталя Варга, 5 грудня 20143640
Скорочення витрат у складні часи

Будь-яка криза може стати корисною тим, що вчить економити: для збереження звичного рівня життя потрібно навчитися витрачати менше, а отримувати те ж саме.

Вести облік доходів і витрат

Цей метод знайомий давно - записувати свої витрати. Може, любителям постійно збирати чеки і носити за собою окрему книгу, він і підійде. А можна обрати й більш зручний спосіб - завантажити на смартфон спеціальну програму або додаток з ведення сімейного бюджету. Тоді позначати покупки можна прямо в магазині. Пара місяців - і ви зрозумієте, куди, в принципі, йдуть гроші і на чому можна заощадити. До речі, і на самому мобільному інтернеті можна економити, купуючи мегабайти «оптом». Підрахуємо: зазвичай безлімітний мобільний інтернет обходиться до 2,5 грн. на день, тобто - приблизно 75 гривень на місяць. Але платити таку суму не обов'язково. Якщо підключити послугу «Смартфон оптом» в тарифі «Смартфон 0. 25» - витратите за місяць у десять разів менше: 7,5 грн. за два безліміти: розмови і мобільний інтернет.

Правильно вибирати час і «місце» шопінгу

Купувати вигідніше в інтернеті. Он-лайн магазини існують віртуально, тобто, немає торгової націнки за оренду площі, складу, зарплату співробітників... А якщо ще й приєднається до колективних закупівель в оптовиків, вдасться купити той же товар, але вже з додатковою економією до 30-40%. Нетермінові покупки (наприклад, одяг, взуття до наступного сезону, побутову техніку і т.ін.) вигідно замовляти в міжнародних інтернет-маркетах (наприклад – amazon). Доведеться почекати пару тижнів, але навіть з урахуванням доставки, вийде значно дешевше. Плюс - там часто бувають розпродажі і пару модних чобіт можна купити практично за ціною шнурків...

Економити можна і на зв'язку

Наприклад, відмовитися від стаціонарного телефону. Мобільні вже є у всіх, навіщо ж платити додатково абонплату за звичайний телефон - незалежно від того, дзвонили ви чи ні. А якщо перевищити ліміт хвилин, заплатите додатково. Загалом, за місяць вийде гривень 50-60.

У мобільного ж зв'язку варіантів тарифів безліч, і вибирати їх слід в залежності від того, як часто ви телефонуєте і якими послугами користуєтесь. Плюс - стежте за акціями мобільних операторів. Заощадити можна, заплативши один раз авансом на рік за мобільний зв'язок, ротєднавшись до акції «Рік без абонплат». Приміром, вносите аванс 90 гривень у тарифі МТС «Смартфон 0.25» і цілий рік не платите ані за дзвінки, ані за мобільний інтернет. А в підсумку, ви отримаєте гарантію від інфляції і стрибків курсу гривні на цілий рік.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук