Словацький митник вимагав хабар в українського журналіста

Медійник зафільмував, як митник просив грошей «на каву» за пропуск його авто в Україну

Словацький посадовець вимагав 20 євро як «традиційний» платіж за перепуск автомобіля на розмитнення в Україну

Закарпатський журналіст Віталій Глагола зняв на відео, як на кордоні з Словаччиною митник цієї країни вимагав у нього хабар за безперешкодний проїзд на авто. Після розголосу словацька фінансова адміністрація почала службову перевірку на митному посту.

Як пише «Мукачево.net», сталось це 3 лютого, саме тоді, коли Глагола повертався з Словаччини на авто, яке планує розмитнити в Україні.

«Яким же було моє здивування коли словацький митник почав вимагати в мене хабар. Ну, як хабар – «на кавичку». Я чув, що люди у черзі після яких, я стояв між собою говорили про те, що митнику виявилось мало 10 євро і він вимагав хоч 20. Тому я вирішив знімати момент, коли він підійде до мене на телефон. Словацький митник був дуже здивований, що я не в курсі про цю «традицію», – розповів українець.

Глагола стверджує, що не дав митнику гроші, після чого той відклав документи журналіста та почав оформлювати документи інших позаду черги. Його так тримали десь 40 хвилин, і вже після скандалу таки оформили.

Згодом словацька фінансова адміністрація (Finančná správa) відреагувала на подію. Згідно з дописом урядового відомства у Facebook, митника-здирника вже ідентифіковано, а на митному посту «Вишнє Німецке» триває службова перевірка.

«Що стосується відео, яке опублікував український журналіст з Українсько-Словацького кордону маємо чітку думку: корупція неприйнятна. Про опубліковане відео ми знаємо. Службовця ми вже ідентифікували, там працює інспекція. Виявлення корупції у наших рядах не є легкою справою, необхідно мати прямі докази та ефективна співпраця з фінансовим відділом та поліцією. Також хочемо додати, якщо ви маєте інформацію про корупційні дії, не вагайтесь повідомляти про це. Навіть на основі базової інформації ми можемо перевірити підозру», – йдеться у дописі.

Також словацькі митники попросили вказувати під їхнім дописом у Facebook про факти вимагання хабарів працівниками із зазначенням дати та часу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук