Словенія – на порозі європейської кризи

СвітНаталія Зубрицька, 3 липня 201260020
Словенія – на порозі європейської кризи
фото metallirari.com
Nova Ljubljanska Banka (ілюстрація)

Словенія, найбільш ймовірно, стане шостою країною єврозони, якій буде потрібна фінансова допомога ЄС. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на європейських аналітиків.

Як зазначає видання «Коментарі», необхідність підтримки з Брюсселя була викликана тим, що уряду країни довелося рятувати найбільший словенський банк Nova Ljubljanska Banka (NLB).

За повідомленням, у червні ставки за державними облігаціями Словенії підскочили до піврічного максимуму, перевищивши 6 відсотків річних за 10-річними паперами. Крім того, країна опинилася на межі рецесії. За прогнозом ОЕСР, її ВВП в поточному році повинен скоротитися на 2 відсотки.

Банку NLB потрібна рекапіталізація на 381 млн євро, що для  Словенії є великою сумою. Уряд країни назвав цей крок «тимчасовим» заходом, адже у майбутньому він хоче скоротити свій пакет в банку з контрольного до блокуючого.

Зараз банк, який є ключовою частиною національної фінансової системи, різко скоротив обсяги кредитування. А це завдає шкоди економіці в цілому. Щоб він знову почав працювати на повну потужність, йому необхідно ще 500 мільйонів євро.

За допомогою в Брюссель із учасників єврозони вже зверталися Греція, Португалія, Ірландія  та Іспанія. Крім того, переговори про кредит веде Кіпр. Під загрозою фінансової кризи постала також Італія, пише видання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук