Словенія проти приєднання Хорватії до ЄС через 172 млн євро

СвітУляна Сенко, 21 вересня 20125170
Словенія проти приєднання Хорватії до ЄС через 172 млн євро
фото kiew.diplo.de
ЄС

Хорватія винна Словенії 172 млн євро. Про це повідомляє Інтернет-видання EUobserver.

Видання, зокрема, наводить слова голови Комітету з питань закордонних справ парламенту Словенії Йозефа Хорвата, який заявив 20 вересня журналістам в Любляні про те, що процес ратифікації угоди про приєднання Хорватії до ЄС може розпочатися лише після врегулювання фінансової суперечки “відповідно до міжнародного законодавства”, пише УНІАН

Суперечка виникла після розпаду колишньої Югославії, коли в більше не існуючому словенському банку Ljubljanska Banka залишились 172 млн євро заощаджень близько 130 тис хорватів. Ці гроші визнали державним боргом, однак Словенія не готова їх повертати, і вважає, що питання має бути вирішено у Базельському банку міжнародних розрахунків разом з усім комплексом фінансових питань, пов’язаних з розпадом Югославії.

Тим часом, два хорватських банки подали позови до правонаступника закритого банку - Nova Ljubljanska Banka. Видання уточнює, що міністр закордонних справ Словенії попереджав у липні своїх колег по ЄС про можливість блокування приєднання Хорватії через фінансову суперечку.

Приєднання Хорватії до ЄС заплановане на 1 липня 2013 року, якщо всі країни-члени ЄС ратифікують відповідну угоду. На сьогодні угоду ратифікували 12 країн-членів ЄС, а також Хорватія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук