«Слуга народу» пропонує узаконити приватні військові компанії

Надання послуг можливе виключно за кордоном, що виключає можливість утворення «приватних армій всередині держави»

У Верховній Раді зареєстровано проект закону «Про військово-консалтингової діяльності», який передбачає створення «приватних армій» для надання послуг за кордоном. Про це йдеться у проекті закону про військово-консалтингову діяльність №3005.

Як зазначено у документі, під військово-консалтинговою діяльністю мається на увазі надання державам, юридичним чи фізичним особам за межами України послуг військового або охоронного характеру.

Зазначається, що надання подібних послуг можливе виключно за кордоном, що виключає можливість утворення «приватних армій всередині держави».

Законопроект законодавчо врегульовує порядок військово-консалтингової діяльності та створення суб’єктів ВКД для «подальшого застосування спеціальних навичок та вмінь, офіційного працевлаштування та матеріального забезпечення» спеціалістами у військовій сфері, які з’явилися в Україні за роки військової агресії РФ.

Закон запроваджує жорсткі умови набуття особою права здійснювати військово-консалтингову діяльність шляхом створення відповідного суб’єкта господарської комерційної діяльності.

Також законопроект надає право суб’єктам військово-консалтингової діяльності здійснювати імпорт в рамках зовнішньоекономічної діяльності, ввезення в Україну та вивезення за її межі вогнепальної зброї, боєприпасів, пристроїв та патронів до неї виключно для здійснення договірних зобов’язанью.

Також закон запроваджує Єдиний державний реєстр вогнепальної зброї та боєприпасів, пристроїв, патронів до неї, що знаходиться у суб’єктів військово-консалтингової діяльності, а також чіткі вимоги щодо контролю за обігом такої зброї, боєприпасів, пристроїв та патронів до неї.

Ініціатором законопроекту є член фракції «Слуга народу» Ольга Василевська-Смаглюк. Автор законопроекту зазначає, що унормування такої діяльності пройшло публічне обговорення в експертному середовищі, а до розробки документу залучалися експерти у військовій галузі, командири добровольчих батальйонів, а також безпосередні учасники АТО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук