Смертність від інфарктів можна зменшити на 70%, якщо вчасно приїжджатиме «швидка», – Сисоєнко

Сьогодні на засіданні уряду затверджувався перелік постанов щодо реформування галузі охорони здоров’я, які, за словами прем’єр-міністра, покликані зменшити надзвичайно високу смертність населення.

Народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко підтримує ініціативи уряду, проте водночас звертає увагу на втілення в життя фрагментарних ініціатив у той час, коли галузь потребує якісних комплексних змін.

«Маємо одночасно дивитись і розуміти, як будуть працювати лікарні екстреної допомоги, районні, обласні лікарні, спеціалізовані медичні заклади другого та третього рівня медичної допомоги», – зазначила народний депутат.

Відтак, «Об’єднання «Самопоміч» продовжує наполягати на відміні ініціативи уряду щодо передачі фінансування комунальних послуг та енергоносіїв лікарень з місцевих бюджетів. Громади невеликих міст та селищ можуть не мати необхідних надходжень до бюджетів, що призведе до закриття лікарень.

Також фракція вимагає від уряду терміново приділити увагу і профінансувати наступного року роботу служби екстреної медичної допомоги.

«Потрібно 392 млн грн, щоб кожна область могла мати єдину диспетчерську, яка буде скеровувати машину швидкої допомоги залежно від місця виклику і допомагати лікарям приймати рішення, координувати дії з медичними закладами при госпіталізації. Кількість смертей від інсультів, інфарктів, при отруєннях тощо можна зменшити на 70%, якщо своєчасно приїжджатиме машина екстреної допомоги», – наголосила Ірина Сисоєнко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук