Сьогодні – Міжнародний день дитячої книги

Культура2 квітня 20119920

Сьогодні, 2 квітня відзначають Міжнародний день дитячої книги.

Як інформує портал «Рідна країна»,  2 квітня 1967 року — у день народження казкаря Ганса Крістіана Андерсена заснували Міжнародний день дитячої книги.

До речі, найстародавнішою з відомих рукописних книг давньоруської писемності є Остромирове Євангеліє, переписане в 1056—1057 роках у Києві. Надзвичайно висока майстерність письма і художнього оздоблення цього твору переконливо свідчить, що ця книга не була першою у давній Русі.

Найдавніша друкована кириличним шрифтом книга в Україні, що збереглася до нашого часу, це «Апостол». Її видав 15 лютого 1574 року у Львові Іван Федорович (Іван Федоров). Це єдина книга, яку він випустив у Львові. Однак на могильній плиті Івана Федоровича було вирізано, що він своєю працею «друкування занедбале відновив».

    Найменша у світі книга, створена українським майстром М. Сядристим, має назву «Кобзар». Її площа — 0.6 кв. мм. Вона майже у 19 разів менша від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук