Сьогодні у Брюсселі обговорять угоду про асоціацію з Україною

Марта Кривецька, 14 травня 20126131
Сьогодні у Брюсселі обговорять угоду про асоціацію з Україною
фото polradio.pl

14 травня у Брюсселі відбудеться засідання Ради Євросоюзу. Міністри закордонних справ країн-членів ЄС планують обговорити Угоду про асоціацію з Україною, а також заяви про «бойкот» матчів Євро-2012 у контексті справи Юлії Тимошенко.

Змішувати політику і спорт не можна, говорить депутат від фракціїПартії регіонів Владислав Лук’янов. Тому, на його думку, засідання Ради міністрів не повинно стосуватися Євро-2012. Адже справа Юлії Тимошенко жодного стосунку до футбольного чемпіонату не має, каже він.

Швидше за все, на засіданні Ради Євросоюзу знову буде задекларована демонстративна неучасть високо посадовців країн ЄС в заходах, пов’язаних з Євро-2012. Про це говорить перший заступник голови парламентського комітету у закордонних справах депутат Тарас Чорновіл. Водночас, після вчорашньої заяви прем’єра України Миколи Азарова про те, що він не виключає можливості лікування Тимошенко за кордоном, результат засідання може бути більш м’яким, ніж очікувалося.

«У п’ятницю я зареєстрував законопроект, згідно з яким зміни до Кримінального і Кримінального процесуального кодексів дають право на виїзд засуджених осіб за кордон на лікування. Якщо вони завтра скажуть: ми обіцяємо, що за тиждень його ухвалимо, він буде підписаний президентом, за 2 тижні будуть відпрацьовані всі юридичні нюанси, і за три тижні Юлія Володимирівна буде лікуватися в Берліні… Якщо вони представлять цю позицію в Брюсселі (а на мою думку, заява Азарова не була випадковою), то для нас може бути зовсім інша ситуація», – зазначив Чорновіл.

Високопосадовці Єврокомісії, Бельгії, Нідерландів та Австрії вже заявили, що не відвідуватимуть матчі Євро-2012 в Україні на знак протесту проти застосування вибіркового правосуддя. Раніше на невизначений час був перенесений, а фактично скасований, Ялтинський саміт: кілька президентів країн Центральної та Східної Європи заявили про відмову від участі в заході через справу екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Водночас Президент України Віктор Янукович заявив 11 травня, що пауза, яку взяв ЄС у відносинах з Україною, піде на користь обом сторонам. 15 травня в Брюсселі має відбутися засідання Ради Євросоюзу з питань співробітництва Україна-ЄС. Цього ж дня Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ розгляне касацію на вирок Тимошенко у так званій «газовій» справі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук