Соціолог: Ліві процвітатимуть в Україні, допоки є олігархи
В Україні 67,9% осіб ідентифікують себе як „громадяни України”. У центральних областях проголосувало 80,4%, східних – 46,3%, південних – 69,7%, західних – 84,5%. Про це під час лекції „В пошуках себе: ідентичність у постмодерну епоху” 5 лютого у Львові розповіла соціолог Наталія Черниш.
Друге за популярністю – „українець” – 64,1%. „Хоча я не знаю, який саме сенс вони вкладають в поняття „громадянин України” та „українець”, і, мабуть, поняття у жителя Львова і Донецька відрізнятимуться”, - сказала Наталія Черниш.
Третіми стали гендерні ідентичності. „Це примордіальні ідентичності, які йдуть ще з неписьменних часів”, - зазначила вона. За її словами, в соціології найбільш дослідженими є індивідуальні ідентичності, а групові ідентичності в українців слабші. Найбільше спільного люди відчувають з українцями, пенсіонерами та робітниками. „У нас стара країна, і понад 30% населення – пенсіонери”, – пояснила дані соціологічного дослідження Наталія Черниш.
За словами соціолога, найбільше люди не хочуть себе ідентифікувати з багатими (24,6%). „Тому комуністи і соціалісти мають партії і тому ліві будуть процвітати в Україні, бо є олігархи”, - зазначила вона. На другому місці українці не хочуть себе ідентифікувати з українськими націоналістами (16,3%), на третьому – з комуністами (12,1%).
Найгірше в Україні із суспільною ідентичністю. „Поки ми не усвідомимо, хто ми є на рівні країни, ми нікуди не підемо”, – сказала вона. Наталія Черниш розповіла, що лише 3,6% хочуть роз’єднання України. „Не політика роз’єднує людей в сенсі принадності до таборів, і було б добре, якби влада та опозиція не акцентувала на відмінностях. До прикладу, на питанні мови”, – зазначила соціолог. Вона наголошує, що проблема ідентичності важлива, бо ми повинні знати, хто ми є, і жити згідно з цим. „Біда виникає тоді, коли людина обирає якусь ідентичність, але не може її реалізувати. Тоді на допомогу приходять медики, бо є розрив між тим, ким людина себе вважає, і тим, ким вона є, як її сприймають інші”, - сказала Наталія Черниш.
Як інформував ZAXID.NET, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає, що проведення Євро-2012 в Україні сприяло розвитку національної ідентичності у громадян.
Нагадаємо, соціолог Ірина Бекешкіна заявляла, що у разі обвалу гривні може бути такий бунт, які ми бачили у благополучній Західній Європі: з биттям вітрин, з підпалом машин.
Додамо, 18% росіян упевнені, що Росія і Україна мають об'єднатися в одну державу.