Соціолог назвала перемогу Зеленського вироком українській політичній системі

Ірина Бекешкіна вважає, що максимальна підтримка Зеленського у всіх регіонах не свідчить про єднання країни

Висока підтримка на виборах позасистемного кандидата, яким є Володимир Зеленський, демонструє, що суспільство більше не сприймає ту політику, яка є в країні зараз, заявила соціолог, директорка фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна.

«Це дуже серйозний сигнал політикам взагалі. Якщо брати попередні вибори взагалі – у нас за винятком 1999 року завжди перемагала опозиція, але завжди це були партії і політики, які вже були в політиці. Зараз вперше з таким відривом президентом стала людина, яка до політики немає відношення взагалі. Це сигнал для політиків, що суспільство таку політику не сприймає взагалі», – пояснила вона в ефірі «Громадського ТБ» пізно увечері в неділю, 21 квітня.

Соціолог зазначила, що в першому турі виборці могли проголосувати не тільки за Зеленського, а за опозиційних політиків, наприклад, за Юлію Тимошенко або Анатолія Гриценка, але обрали саме людину, яка не є політиком.

«Це вирок взагалі нинішній політиці. В першому турі могли ж проголосувати за когось з політиків, не лише за Зеленського, було за кого голосувати. Але проголосували за людину поза системою», – резюмувала Бекешкіна.

Крім того, вона додала, що високі результати Зеленського у всіх регіонах не свідчать про єднання країни.

«…Коли ми дивилися принаймні після першого туру склад виборців Зеленського – вони діляться. Вони діляться так, як ділиться країна. Насправді – це ілюзія об’єднання, це власне наслідок невизначеності. Кожен взагалі в Зеленського вкладає свої мрії, свої побажання», – сказала також Бекешкіна в ефірі «Громадського ТБ», яку процитувала «Українська правда».

Вона зазначила, що наразі серед виборців Зеленського 37% за членство в НАТО, 33% — за нейтральний статус і 6% за військовий союз з Росією.

«Тому я би не сказала, що це об’єднання стабільне і надійне. Хочу продовжити, що об’єднало країну оце “так далі жити не можна”. Оце бажання – це певний вирок політичній системі, політичній еліті. Об’єднало, так би мовити, заперечення існуючого. А що стосується позитивної майбутньої програми, то тут скоріше Україна лишилась роз’єднаною», – сказала соціолог.

Нагадаємо, як свідчать результати «Національного екзит-полу», Зеленський набирає 73% голосів, а Порошенко – 25,5%.

Опонент Зеленського, чинний президент України Петро Порошенко заявив, що результати екзит-полів очевидні, тому він залишить пост глави держави. Але з політики йти він не збирається.

Читайте про те, як пройшов другий тур виборів президента України у нашій онлайн-трансляції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук