Соцстрах припинив фінансувати спортивні школи

Головні Новини за 15 січня Вікторія Іваскевич, 15 січня 2015, 20:21 581 0

Близько двадцяти дитячо-юнацьких спортивних шкіл Львова можуть закритися цього року, адже на початку січня стало відомо, що фонд соціального страхування припиняє фінансувати цю галузь.

У школі "Галеон" займається кількадесят юних гімнасток та фехтувальників. Кажуть, що батьки учнів допомагають інвентарем та ремонтами, а основне фінансування останні роки отримували із соцстраху. Так, півмільйона гривень у 2014-му пішли на зарплату, оренду, комуналку та тренувальні збори. А от де на це візьмуть гроші цьогоріч, не знають. "Було, що буде важко. Що буде рік важкий, відповідно - фінансування буде зменшене, а офіційно... та й на сьогоднішній день ніхто не попередив, чи ми будемо звільнені, чи школи будуть закриті, чи ви будете існувати...інформації ми не маємо жодної. Скажіть людям там, ну півроку і будуть школи закриті, люди за той час знайдуть собі іншу роботу чи створять ті самі клуби", - розповів директор дитячо-юнацької спортивної школи "Галеон" Орест Калитовський.

І таких 18, плюс ще 12 спортивний шкіл, які залишаються цього року без обласного фінансування. Разом вони тепер "падають" на плечі міському бюджету. "Відповідно до реформи місцевого самоврядування, такі структури передаються разом з цілою низкою установ охорони здоров’я на базовий рівень. В даній сиутації - місту Львову, оскільки більша частина їх розміщена саме тут", - повідомив голова бюджетної комісії Львівської обласної ради Ярослав Качмарик.

У фізкультурно-спортивному товаристві "Україна", до якого входять школи, розповідають: про те, що заклади передадуть містам чули ще наприкінці минулого року. Втім, не думали, що це відбудеться так швидко і різко. "Ми впринципі десь оріентувались на це і така розмова велася в цьому плані, щоб забити в бюджет міста, готовили листи, якщо проблема виникне, але це дуже коротенький час, щоб зараз засновнику ліквідувати школу, а засновниками є громадські організації, це є півтора-два місяці", - сказав голова Львівської обласної організації ФСТ "Україна" Роман Шиманський.

А от в міській раді поки що не готові прийняти на баланс 30 шкіл. На їх утримання в бюджеті потрібно знайти щонайменше 20 млн. грн. А перед тим - ретельно вивчити, в якому вони стані та скільки дітей там навчається. "Має бути проведений достатньо фаховий аудит для того, щоб зрозуміти, які види спорту там представлені, оскільки, можливо, деякі види спорту дублюються, деякі школи потрібно укрупнювати, закривати і т.д.", - зазначив начальник міського управління молоді, сім'ї та спорту Володимир Шнайдер.

Один з виходів, який можуть запропонувати спортивним школам - переходити на самофінансування. А поки що заклади, які працюють у Львові, звільнили від оплати за комуналку. Також в проекті бюджету міста передбачено лише 1 млн. грн. на спортивний інвентар. Втім, щоб отримати кошти, потрібно перемогти у конкурсі.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук