Спад промисловості загрожує катастрофою іншим галузям

Суспільствоточка зору, 28 квітня 2016, 19:00 0

Ланцюгова реакція. Спад промислового виробництва в країні, який за минулий рік сягнув понад 13%, загрожує катастрофою стратегічним галузям. Це призвело до різкого скорочення споживання електроенергії, а отже і до зменшення видобутку вугілля.

«З такими темпами видобування всі шахти занепадуть, і, в такому випадку, їх доведеться закривати. Але що тоді, в Росії — країни-агресора, купувати вугілля в два рази дорожче?», — сказав голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

За словами гірників, якщо шахти закриються — тисячі людей опиняться на вулиці й цілі міста залишаться без джерел наповнення бюджетів, зокрема і на Львівщині. 

«Що стосується підприємств ДП «Львіввугілля», то їхня робота є дуже важливою, оскільки це є енергетична безпека країни. Підприємства розташовані в Сокальському районі і вони формують левову частку по ПДФО - податку на доходи фізичних осіб. Відповідно, це є місцеві бюджети для міста Червонограда і для Сокальського району», — розповів заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський.

Експерти ж попереджають і про техногенні небезпеки, через те, що електростанції стоять незавантажені.

«Ситуація загрозлива з точки зору технологічного стану обладнання. Вони не можуть не лише зробити модернізацію, техпереоснащення, а й забезпечити поточну експлуатацію цього обладнання», — зазначив екс-міністр палива та енергетики України Іван Плачков.

Фахівці кажуть, що проблему міг ви вирішити експорт електрики. Це одночасно завантажило б роботою ТЕС та вугільні підприємства, а українська економіка отримала б валютні надходження. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук