Спалах холери на Гаїті може перерости у світову епідемію

19 грудня 20103687

Головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко заявив про необхідність бути готовими до того, що спалах холери на Гаїті незабаром переросте в глобальну епідемію.

"За всіма ознаками, швидше за все, ми є свідками початку нової пандемії холери в світі в 21-му столітті і третьому тисячолітті", — сказав Онищенко в неділю, 19 грудня.

"Багато в чому цей сумний прогноз може виправдатися, якщо ми переконаємося в тому, що холера, яка поширюється на Гаїті, на відміну від її попередників, має принципово нові властивості", — сказав Онищенко, пише ТСН.

За його словами, що в ХХ столітті в світі було зареєстровано сім пандемій холери.

Онищенко сказав, що створена під егідою ООН комісія з розслідування причин спалаху холери на Гаїті, повинна зайнятися не "поліцейським" розслідуванням про джерела холери і з'ясуванням того, "хто винен".

"Повірте моєму досвіду, зараз це вже не вдасться виявити. І необхідності в цьому немає", — сказав головний державний санітарний лікар РФ.

"Перед незалежною комісією має бути поставлене більш фундаментальне завдання — зайнятися характеристикою вірусу, який поширюється на Гаїті. За всіма попередніми даними, він відрізняється від усіх тих, які були раніше зареєстровані на планеті. Ця комісія повинна вжити заходів, озброїти світове медичне співтовариство знаннями про особливості вірусу, і виробити рекомендації щодо нерозповсюдження захворювання, що запобігти або мінімізувати можливі глобальні наслідки", — сказав Онищенко.

Він заявив, що в ситуації з холерою на Гаїті поки що виправдовуються "найгірші прогнози".

За його словами, на Гаїті, за офіційними даними МОЗ цієї країни, зареєстровано більше 114 тис. хворих на холеру, померло 2535 осіб.

"Понад 58 тис. госпіталізовані з діагнозом "холера", що для Гаїті, країни з таким низьким рівнем життя людей і розвитку охорони здоров'я, є вбивчим. Отже, госпіталізована тільки половина хворих. Один з головних чинників запобігання поширення холери — ізоляція виявлених хворих. У випадку з Гаїті госпіталізація проводиться тільки за клінічними показниками, чого недостатньо для ліквідації епідемії", — сказав Онищенко.

За його словами, холера підтверджена в 38 осіб у Домініканській республіці.

Раніше російська санітарна служба рекомендувала російським громадянам не їздити відпочивати в Домініканську республіку через холери, яка прогресує в сусідній державі — Гаїті. Поїздку в Домінікану Онищенко порівняв з "прогулянкою по мінному полю".

Домініканську Республіку щорічно відвідують до 40 тисяч російських туристів. Онищенко побоюється спалаху холери в Домініканах та ймовірності того, що можуть захворіти російські громадяни.

Нагадаємо, що епідемія холери спалахнула в республіці Гаїті в кінці жовтня 2010 року. Домініканська влада посилила охорону кордону з Гаїті, щоб не допустити проникненню біженців.

15 листопада в місті Кап-Аїтьєн спалахнули заворушення: місцеві жителі напали на миротворців ООН через чутки, що ті нібито сприяють поширенню епідемії.

В американському штаті Флорида зафіксовано випадок захворювання на холеру. Хвороба була діагностована в жінки, яка нещодавно їздила на Гаїті, щоб відвідати родичів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 7

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук