Спостерігачі ЄС перевірили готовність українських прикордонників до безвізового режиму

У середу, 24 вересня, у підрозділах Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України завершує роботу оціночна місія Європейського Союзу в Україні щодо лібералізації візового режиму. 

За словами керівника прес-служби Західного регіонального управління ДПСУ Володимира Шеремета, зауважень до роботи українських прикордонників у представників місії не було.

Спостерігачів було четверо – два представники агенції ФРОНТЕКС з Польщі, представник фінської прикордонної поліції та представник місії Європейського союзу в Україні, який відповідає за технічну допомогу. Їх цікавила робота прикордонників із виявлення нелегальних мігрантів, поводження з ними та утримання.

За словами Шеремета, їх також цікавила робота центру управління службою на пункті «Порубне», створеного за європейським зразком.

«Пункт «Порубне» розташований на кордоні з Румунією. На українській стороні сидять представник України і Румунії, кожен з яких має всю інформацію щодо діяльності прикордонників. Якщо когось затримали румунські прикордонники і ми хочемо знати, то підходимо до румунського офіцера і він надає всю інформацію. Раніше потрібно було писати запити через Бухарест», – зазначив керівник прес-служби.

За його словами, кілька років тому за європейським зразком була створена база даних аналізу ризиків, до якої вносять дані осіб, які раніше порушували закон при перетині кордону. Крім того, у кожному прикордонному пункті були створені окремі приміщення для затриманих.

Представники місії спостерігали, чи усе це працює в Україні, а також чи не порушуються права затриманих нелегальних мігрантів.

«Те, що вони у нас оглядали – уже давно є в Європейському Союзі», – зазначив Шеремет.

З його слів, спостерігачі залишились задоволеними роботою українських прикордонників. Однак про результати своєї роботи вони не звітуватимуть українській стороні. Їх завданням було оглянути, наскільки український кордон став ближче до європейських стандартів.

Зазначимо, що місія ЄС розпочала роботу на українському кордоні 21 вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук