США повернули Україні картину, викрадену під час другої світової війни

Це перший результативний випадок співпраці України та США у поверненні пам'яток, незаконно вивезених за кордон

Викрадена нацистами картина «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною» 30 років зберігалася в одній з американських родин

Україна повернула зі США картину художника Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яку нацисти в часи Другої світової війни викрали з Дніпропетровського художнього музею.

За повідомленням посольства України у США, повернути картину вдалося завдяки спільним зусиллям дипломатів, Служби зовнішньої розвідки України у співпраці з ФБР, Держдепом та прокуратурою округу Колумбія.

«Наразі, це перший результативний випадок співпраці на офіційному державному рівні України та США у поверненні пам'яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон», – повідомляє посольство.

«Окреме значення у процесі повернення витвору мистецтва мало доброзичливе ставлення американської родини Девіда та Габріели Трейсі, в яких картина перебувала останні тридцять років, до передачі картини народу України», – зазначили дипломати.

На церемонії передачі картини також були присутні представники родини, в якій вона раніше зберігалася (фото посольства України в США)

Картина «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною зображує сцену XVI століття: російський цар Іван IV, відомий як Іван Грозний, виїжджає із кремлівських воріт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук